kuş uçar pır pır...

Geçen hafta en hafifinden, bi ucundan siyasete bulaşmış bi yazı yazayım dedim

Malumunuz yelpazem pek geniştir; her konuda kitap yazacak bilgi birikimine sahip biri olarak : ) “azıcık değişik bir konuda yazayım” dedim

Hay demez olaydım. Vayy sen misin bunu yapan, işitmediğim azar kalmadı sayın patrondan

Neymiş efendim siyaset yazmamalıymışım, suya sabuna dokunmamalıymışım falan da filan. Üşenmeden watsaptan bi ağız dolusu yazdı durdu : )

Bittabi cevap vermedim. ‘Siz bilirsiniz’ babından emocilerle geçiştirdim mevzuyu ama kafama da takmadım değil hani : )

Bi de hafiften tehditvari “gider yatarsın içerde” demez mi? Şüphesiz pabuç bırakmadım tabii ‘elle gelen düğün bayram’ tarzında aslanlar gibi yapıştırıverdim cevabı : ) Hoş hafiften tırsmadım da değil hani ama her hal ve şeraitte kuyruğu dik tutmayı da pek iyi beceririm. “Gider yatarım n’olcak, olmadı siz gider yatarsınız, patron değil misiniz ” de dedim valla : )

Ama “Allah Allah” niye böyle diyor diye de içimden geçirmedim desem yalan olur. Neden acaba böyle söyledi diye düşünürkene, şimdiye kadar ayda bir bile yazı yazmayan bizim patron pat diye 7x24 siyasetin dibine dibine yazı yazmaya başladı aniden. Hem de bi esiyor bi gürlüyor. Allah şerrinden muhafaza etsin muhataplarını : )

“Hah” dedim içimden şimdi anlaşıldı. Hanfendi aynı kulvarda beni görmek istemiyor, dişli bir rakiple baş etmeyi de istemediği için böyle bir önlem aldı galiba : )

Ama hiçbir baskı ve sansüre de izin vermem bu da böyle biline : )

Şimdilik mevzuyu tartışmaya kapıyorum. Bi ara onun görmeyi arzu ettiği gibi en afillisinden, ‘kuş uçar pır pır, böcek öter cır cır’ babında, bi yazı yazarak gönlünü hoş ediciim : )

Ama espriyi bir yana bırakırsak bu ülkenin vatanını, milletini gerçekten seven her evladının elini taşın altına koyarak gidişat konusunda korkmadan düşüncelerini söylemesi, demokratik yollar ile eleştiri hakkını kullanması bugüne kadar hiç olmadığı ölçüde şarttır..

Bu vatan kolay kurulmadı, az çileler çekilmedi, dolayısı ile her birimizin kimseye pabuç bırakmadan, bıkmadan, usanmadan, siyasi erk önünde eğilmeden, yalakalık yapmadan ve kula kul olmadan, biat etmeden; kim yaparsa yapsın hataları söylemesi, yanlış yolda gidenleri, hepimizin hakkını üç beş kişiye peşkeş çekenleri, devlet kurumlarını arpalık gibi kullananları ve de kullanmaya kalkacakları ikaz etmesi lazım

Yoksa halimiz harap...

YORUM EKLE