Lastik-İş Sendikası’nın Goodyear Adapazarı ve İzmit Fabrikaları’nda çalışan yaklaşık 2 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşme toplantısının yedincisi yapıldı

Lastik İş Sendikası’nda yaklaşık 2 bin kişinin örgütlü olduğu Goodyear Adapazarı ve İzmit Fabrikaları temsilcileriyle toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin yedinci oturumu bugün sendikanın oteli olan Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirildi.

ŞİRKET YETKİLİLERİ KATILDI

Bugün gerçekleştirilen yedinci toplantıya Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, başkan yardımcıları ve işveren kanadından Avrupa Ticari Lastikler İnsan Kaynakları Direktörü Selda Kalleci, Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Ceren Özel, Adapazarı Fabrika Endüstriyel İşler Müdürü Gamze Özmen, İzmit İnsan Kaynakları Müdürü Aslı Beyler, Ortak Hizmetler Müdürü Serkan Işık, KİPLAS Genel Sekreteri Avukat Ulaş Yıldız, Hukuk Müşaviri Müge Aksel, Avukat Begüm Ergin katıldı. 

Bugünkü toplantıya kadar toplamda 43 maddede uzlaşılırken, Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Fazla mesaide 90 ile 100 TL arasında bir rakam konuşuldu. Birinci yıl 90, ikinci yıl 100 olmak kaydıyla böyle bir anlaşmaya varmış olduk. Bizim için de bu önemli bir gelişme oldu.  Ücretle ilgili yüzeysel konuştuk ama onlar enflasyon noktasında yüzde 28 artı enflasyon noktasındalar” ifadelerine yer verdi.

Gözden kaçırmayın

Tarihi miting tarihi MANİFESTO: 'Bize katılın!' Tarihi miting tarihi MANİFESTO: 'Bize katılın!'

İŞÇİLERE SORACAKLAR

Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Sarı, “İşveren teklifini sundu. Sunulan teklifi işçilerimize soracağız. Bu yüzden saat 16:00’da İzmit Goodyear fabrikasının önünde işçilerle buluşup ardından basın açıklaması gerçekleştireceğiz” dedi