İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Büyükşehir meclis toplantısından sonra sosyal medyasında yayınladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İzmit’in ve halkımızın değerlerinin özel işletmelerin elinde heba olmaması için mücadelemize devam ediyoruz. 

OYSA HALK ZATEN KENDİSİNİN OLAN MEKANLARI KULLANABİLMELİ

Bu kentin değerli arazi ve kıymetli yapılarının özel işletmeler elinde nasıl hiç edildiğine üzülerek şahit olduk. 200 liraya kiralanan konaklar, açılıp işletilemeyen çay bahçeleri, amacı halkı mutlu etmek yerine cebindeki paraya göz diken acımasız işletmeler. Oysa halk zaten kendisinin olan bu mekanları dilediğince kullanabilmeli, cebine uygun olmalı, dilediğinde gidebilmeli. 

CUMHURİYET PARKI VE SÜLEYMAN PAŞA HAMAMI

Her platformda olduğu gibi bu düşüncemizi Kocaeli Büyükşehir Meclisinde de savunduk ve özellikle Cumhuriyet Parkı ve Süleyman Paşa Hamamı’nın İzmit’te kalması, İzmitlilerin hizmetinde olması için mücadele ettik. Ve sonunda mutlu son ulaştık. 

Ancaaak; 

Birileri ne Cumhuriyet Parkı’nı İzmit’e lütfetti ne de Süleyman Paşa Hamamı’nı. Biz iki yeri de kimsenin hakkına girmeden ve 367 bin İzmitlinin hakkını da yedirmeden bu iki süreci de tamamladık. 

SUDAN SEBEPLERLE GERİ ALINMAK İSTENMESİ

Kimse lafı evirip çevirmesin, bize karşı yapılan baskı ve sıkıştırmalar, başarılı olmayalım, halka dokunan hizmetler yapmayalım diyedir. Tahsis süresi bile dolmayan yerlerin sudan sebeplerle geri alınmak istenmesinin başka bir izahı olamaz. İstanbul, Ankara ve daha birçok belediyemizde yaşanan baskılar ve elinden alınmaya çalışılanlar ne ise İzmit’te de aynısı yaşanıyor. 

AKPLİ BELEDİYELERİN BAŞKANI GİBİ DAVRANMAMALI

AKP’li diğer belediyelere karşı asla negatif ve ayrımcı bir tutum içerisinde olmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’nın İzmit’e sadece ve sadece adil olarak yaklaşmasını istiyoruz. Siyasi ayrımcılığa uğramak istemiyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sadece AKP’li belediyelerin başkanı gibi davranmamalıdır. 

LÜTUFMUŞ GİBİ ALGILATILMASINA İZİN VERMEYİZ

Ayrıca; Büyükşehir Belediyesinden İzmit Belediyesine tahsis edilen her alan, yasal ve kanunlara uygun bir şekilde gerçekleşirken, birilerinin bunu lütufmuş gibi algılatmasına kesinlikle izin vermeyiz. 

367 bin İzmitlinin hakkını hiçbir özel işletmeciye yedirmemek için, Cumhuriyet Parkı ve Süleyman Paşa Hamamı’ndaki duruşumuz bundan sonra da böyle devam edecektir. "