Kocaeli'den doğan bir yıldız: Mustafa Çelik

Kocaeli geçmiş kuşaklardan günümüze; ülkemize ve dünya çapına bir çok sanatçı yetiştirdi. Bir çok değer buradan çıkarak kentimizi temsil etti. Günümüzde bu temsilcilerden biri de oyuncu Mustafa Çelik oldu.

Kocaeli'den doğan bir yıldız: Mustafa Çelik

Mustafa Çelik hem kamera önü, hemde kamera arkasında senaryo yazarlığından, prodüksiyon amirliğine, oyunculuğa kadar bir çok işe imza attı.

2 Kasım 1976 doğumlu Mustafa Çelik, öğrenimini Kocaeli'de tamamladı ve Kocaeli Üniversitesi İletişim fakültesi Radyo Tv bölümünden 1996 da mezun oldu. O dönemde daha 18-20 li yaşlarda prodüksiyonlarda görev alarak bölüm oyunculukları ile kamera önünde de aktifti.

Büyük Usta Kartal Tibet, Orhan Oğuz ve Osman Sınav’ ın yönettiği ve Yapımcılığını Şevket & Jale Altuğ’ un yaptığı Süper Baba dizisinde hem prodüksiyon görevinde bulundu hemde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Usta Yönetmen Ünal Küpeli'nin yönettiği Bay Kamber dizisinde Başrol büyük usta Kermal Sunal ile aynı kareyi paylaştı. Hulusi Kentmen'den sonra ikinci jenerasyonda Kocaeli'den Kemal Sunal ile aynı karede rol alan ikinci oyuncu ünvanını taşımaktadır.

Mustafa Çelik Osman Sınav'ın yapımcısı olduğu ve yönettiği Ekmek Teknesi dizisinde de prodüksiyon amirliği görevini üstlenirken yine dizide de konuk santçı olarak yer aldı. Bu proje ona daha büyük rollerin kapılarını açtı. Çelik, Gassal sinema filmi ile adını duyurdu. Daha sonra Şaşkın Bakkal Sinema Filmi ile çıkışını sürdüren oyuncu, sinemada aranan karakter ve tiplemelerden biri olmayı başardı.

Mustafa Çelik çeşitli senaryolarda kalemiyle yer almakla beraber Usta Oyuncu Şafak Sezer ve Bir diğer Usta Tiyatrocu oyuncu Senarist ve Yönetmen Önder Açıkbaş ile olan yakın dostluğu sayesinde birlikte güzel projelere imza attı. Şafak Sezer ile birlikte rol aldığı Göktaşı Sinema filminde Nevzat karakterine hayat verdi.  Önder Açıkbaş ile birlikte çektikleri Mazlum Kuzey Kuddusi sinema filminde ana kadroda yer alarak izleyicilerin beğenisini toplamaya devam etti.

Aşk-ı Roman televizyon dizisinde Bidon karakteri ile başarısını sürdürürken bu rol ona yeni projelerin kapılarını açmaya devam etti.

Şu sıralar ekranların Star Tv de yayınlanan fenomen dizisi Kazara Aşk'ta ki Akif Karakteri ile izleyici ile buluşuyor. Reytinglerde muhteşem bir grafik yakalayan dizinin ana kadrosunda olmaktan büyük keyif duyan Çelik: ‘ Türk Halkına ve sanat camiamıza daha nice güzel ses getiren projeler ile hizmet etmeye devam edeceğim, her geçen gün artarak gördüğüm ilgi beni ziyadesi ile memnun ediyor’ açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER