‘SEÇSİS’ ve ‘SSPS’ işleyişi hakkında genelge ‘SEÇSİS’ ve ‘SSPS’ işleyişi hakkında genelge

Kocaeli Manav Kültürü Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu yazılı açıklama yaparak 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerin listelerinde manav olmasını talep ederek şu açıklamada bulundular:

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRIMIZDIR!

Bu kentte 700 yıldır yaşayan Manavlar olarak 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinin adaylık sürecinin başladığı bu dönemde, tüm siyasi partilere açık çağrıda bulunuyoruz.

MANAV ADAYLAR GÖRMEK İSTİYORUZ

Manav halkımız kendilerini temsil edecek milletvekillerinin seçiminde adil davranılmadığını ve bu dağılımda oy potansiyellerinin dikkate alınmadığını düşünmektedir. Bu anlamda, milletvekili genel seçimlerinde, tüm siyasi partilerin milletvekili aday listelerinde seçilebilecek sırada, halkımızla iç içe olan halkımıza dokunan ve halkımız da karşılığı olan “Manav” adaylar görmek istiyor.

KAYITSIZ KALMALARINI BEKLEMİYORUZ

Yıllardır koşulsuz ve hiçbir talepte bulunmadan desteklediğimiz, oy verdiğimiz tüm siyasi partilerden bu çağrımıza kayıtsız kalmamalarını bekliyoruz.

HAKLI BİR TALEP

Kocaeli kent kamuoyunda halkımızın bu talebinin haklı bir talep olduğu konusunda görüş birliği olduğunu biliyor ve görüyoruz. Biz halkımızın için ve halkımızla birlikte yapılan siyaseti destekliyoruz. Halkımızın düşünce ve seçimlerinin her zaman arkasındayız.

DİKKATE ALACAKLARINA İNANIYOR

Kocaeli Manav Kültürü Dernekler Federasyonu olarak tüm siyasi partilerimizin, halkımızın bu haklı çağrısını ve uyarısını dikkate alacaklarına inanıyor ve 14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimlerinin ülkemize ve kentimize hayırlı olmasını diliyoruz.