Kandıra’da ülkemize ve Kandıra’ya ait değerlere sahip çıkan birileri var.

10 soruda Bipolar testi! İşte detaylar... 10 soruda Bipolar testi! İşte detaylar...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, görev yaptığı çok uzun yıllardır bölge halkına ve çevredeki çok kişiye dokunmuş ve dokunmaya değerleri koruyup, geliştirebilecek kişilere desteğini sürdürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay Cumhuriyet Bayramı haftasına denk gelen sürede Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı Prof.Dr. Turan Güneş adına ATATÜRK KÖŞESİ ve Klarnet üstadı Mustafa Kandıralı adına oluşturulan Müzik Odası'ndan sonra geçtiğimiz günlerde İzmit Mehmet Akif Ortaokul’una ATATÜRK köşesi yaptırmaya başladı.

Okul müdürü Naci Navdar’ın talebi doğrultusunda eksik olan ATATÜRK köşesi Kandıra’nın değerli büyüğü Erol Köse adına yaptırıldı. Erol Köse; sadece Kandıra’nın değil İzmit, Kocaeli ve hatta ülkemizde önemli başarılara imza atmış bir kişilik. Kocaelispor, İzmit Belediye Başkanlığı, Kocaeli Milletvekilliği döneminde yaptığı çalışmalar hala hafızalarda.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren; okul müdürlerinden gelen talep doğrultusunda Kandıra’daki neredeyse tüm okullara ATATÜRK köşesi yanı sıra pandemi dönemi öncesi birçok okuldan öğrencileri Anıtkabir’e götürdü. Birçok köy okullarından ve çevre ilçelerden dahi çocukları özel günlerde Kocaeli Sanayi Fuarında Lunaparkta ücretsiz gezdirdi. Ç.Y.D.D adına birçok öğrenciye burs verdi ve vermeye devam ediyor.

Resmi bayramların tamamında geçmiş zamanlarda yapılan devlet erkanının ve halkın katıldığı Resmi Bayram kutlama balosunu gerçekleştiren Sevim Deren'e kent yaşayanlarının teşekkürü bir borç.