Türk otomotiv sanayinin kadın istihdamı lideri Ford Otosan, Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla

Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda bir etkinlik gerçekleştirdi. Ford Otosan Kadın Sağlığı Festivali adlı etkinlikte; Anadolu Sağlık Merkezi hekimleri, Kanser Savaşçıları Derneği, kadın kooperatifleri ve dernekler, başta Ford Otosan’ın kadın çalışanları olmak üzere tüm toplumda sürdürülebilir sağlık hedefiyle bir araya geldi.

Kadınların her alanda güçlenmesini ve iş hayatında daha aktif rol üstlenmesini destekleyen Ford Otosan, Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması sebebiyle kadın çalışanlarına yönelik bir sağlık etkinliğine imza attı. Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen Ford Otosan Kadın Sağlığı Festivali; Anadolu Sağlık Merkezi hekimleri ile Kanser Savaşçıları Derneği, Gölcük Halk Eğitim Merkezi, Halıdere Kadın Kooperatifi, KOİDER, Kocaeli Anneleri Derneği’nden katılımcılar ve Ford Otosan Gölcük Fabrikası kadın çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti. 

Etkinlikte; Anadolu Sağlık Merkezi hekimleri meme kanserinde erken teşhis ve düzenli kontrollerin önemine dikkat çekerken, Kanser Savaşçıları Derneği yetkilileri ülkemizde kadın kanserlerinin görülme oranı ve vakalarla ilgili bilgiler verdi. 

Ford Otosan Kadın Sağlığı Festivali ile şirketin kadın çalışanlarının sürdürülebilir sağlığının desteklenmesi amaçlanırken, aynı zamanda meme kanseri ve kadın sağlığıyla ilgili toplumsal farkındalık ve bilincin geliştirilmesi hedefleniyor.

Sağlıklı yaşam tarzını destekleyen uygulamalar

Türkiye otomotiv sektöründe kadın istihdamının lideri olan Ford Otosan, çalışanları için sağlıklı bir yaşam tarzını ve iş-yaşam dengesini destekleyen uygulamalar geliştiriyor. İmzacısı olduğu “İş’te Eşitlik Bildirgesi” ile otomotiv sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliğini yaygınlaştırma ve kadın istihdamını artırmayı amaçlayan şirket, işe alımlarda saha çalışanlarında her dört, ofis çalışanlarında ise her iki kişiden birinin kadın olmasını hedefliyor.

41 Burda AVM, elektrik tüketiminin yüzde 100’ünü karşılayabiliyor 41 Burda AVM, elektrik tüketiminin yüzde 100’ünü karşılayabiliyor

Ford Otosan, sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında herkese eşit fırsatlar sunmaya ve kadınların her alanda güçlenmesine yönelik çalışmalarıyla, Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde Türkiye’den yer alan tek otomotiv ve ilk sanayi şirketi oldu.