Partisinin ilçe danışma kurulu toplantısında konuşan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı 48 milletvekili olmalarına rağmen özgül ağırlıklarının 480’den fazla olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi İzmit İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısı gerçekleşti. Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve MHP MYK üyesi Gökhan Türkeş Öngel’in de katıldığı toplantıda MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın konuşması dikkat çekti.

Kocaeli Gazetesinden Serhat Güneş'in haberine göre; Türk milletinin Milliyetçi Hareket Partisine güvendiğini söyleyen Sancaklı, “Tam o zamların olduğu, kıyametin koptuğu doların yükseldiği zaman sahadaydık biz. Sokağa çıktık esnafları geziyoruz. Hiçbir esnaftan en ufak tepki yok” dedi.

"Basın özgürlüğü Erdoğan hükümeti tarafından baltalanıyor" "Basın özgürlüğü Erdoğan hükümeti tarafından baltalanıyor"

Sancaklı konuşmasının devamında ekonomik sıkıntılara değindi. Ekonomide yaşanan sıkıntı döneminde sokakta olduklarını ileri süren Sancaklı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin parti grup toplantısında ekonomi ile yaptığı konuşmayı hatırlattı.

İttifak konusuna değinen Sancaklı, “Arkadaşlar kurulmuş bir ittifak var. 2023’te de beraber seçime giren bir Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin ortaklığıdır. Bu bir hükümet ortaklığı değildir. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için kurulmuş, özellikle dış politika, güvenlik, ekonomi alanında Türkiye’yi sıkıntıya sokacak konularda kurulmuş bir ittifaktır. Milliyetçi Hareket Partisi bu ittifaktan hiçbir şey almıyor. Kurulalı birkaç sene olmasına rağmen ne bir bakanlık aldı ne de her hangi bir yerde genel müdür istediğimiz var. Bizim isteğimiz bu ülkenin insanları rahat yaşasın. Mutlu olsun” dedi.

Daha önce bir toplantıda söylediği “Ülkücülerin gezemediği hiçbir sokakta kralını da gezdirmeyiz” sözlerine de açıklık getiren Sancaklı, “Hemen konuyu şeye getirdiler. ‘Sen birilerini tehdit mi ediyorsun, ülkücüler zaten vurducu kırdıcı’ dediler. Kimi tehdit edeceğiz biz? Milliyetçi Hareket Partisi zaten yeri geldiğinde kabadayılığını yapıyor, fedakarlığını yapıyor. Benim anlatmak istediğim ülkücüler her zaman sokakta olacak” dedi.

“148 MİLLETVEKİLİMİZ OLSA HERKES AKLINI BAŞINA TOPLAR”

Konuşmasında konuyu 2023 seçimlerine getiren Sancaklı, “Seçimler yaklaşıyor. 48 tane milletvekilimiz var bizim. Haa bakmayın 48 milletvekilimiz olduğuna bizim özgül ağırlığımız 480’den fazladır ama sayı olarak 48’iz” ifadelerini kullandı. Sancaklı’nın sözleri salonda alkış ile karşılandı. 48 milletvekili ile Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde birçok iş yaptıklarını söyleyen Sancaklı, “2023 seçimlerinde 48 değil 148 milletvekili olursa Türkiye Büyük Millet Meclisinde MHP’nin Milletvekilleri. Ne olur o zaman? O zaman inanın ülkenin güvenliği de sıkıntıları da hiçbir şeyi olmaz. Dengelenir her şey. Herkes biraz daha aklını başına toplar. Milliyetçi Hareket Partisi her şeyi dengeler” şeklinde konuştu.