Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya gelen Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayını belirleneceği toplantı sona erdi. Saat 14.00'te başlayan toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Okullar ne zaman kapanacak? Bakan tarihi açıkladı! Okullar ne zaman kapanacak? Bakan tarihi açıkladı!

Bugün alınan kararların yönetim kurullarında görüşülmesi ve pazartesi günü liderlerin bir kez daha buluşması kararlaştırıldı.

Millet İttifakı'nın 13. cumhurbaşkanı adayının pazartesi günü yapılacak olan 13. toplantıda netleşeceği belirtildi.

"6 MART'TA AÇIKLANACAK"

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz."

ADAY KILIÇDAROĞLU MU?

Halk TV'de yer alan kulis bilgilerine göre bugünkü toplantıda masaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi geldi. Liderler teker teker görüşlerini açıkladı. 6'lı masanın 5 lideri de Kılıçdaroğlu ismine 'evet' dedi. İYİ Parti lideri Meral Akşener kararı yetkili kurullarına da danıştıktan sonra aktaracağını söyledi ve liderler Pazartesi günü buluşmak üzere anlaştı

altili-masa-pazartesi-gunu-bir-kez-daha-toplanacak-1132930-1