Yakın zamanda kurulan liderliğini Ümit Özdağ'ın yaptığı Zafer Partisi'nin Kocaeli İl Başkanı Av. Vedat Çalık bir basın açıklaması yaparak İl Milli Eğitim Müdürü'ne yönelik sordu.

Başkan Çalık'ın açıklaması şu şekilde:

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı  07.07.2021 Tarihli 43942091 – 165.01 – 27937053 Sayı Numaralı ‘’ YÜRÜRLÜLÜKTEN KALDIRMA ‘’  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile, tüm Türkiye de bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen yazı da,

‘’ Bakanlığınıza tahsis edilen yer alan açık alan, salon, okul bahçesi ve benzeri yerlerin, yapılış ve tahsis amaçları dikkate alındığında, bu yerlerin öğretim gün ve saatleri içinde ve dışında öğrencilerin çeşitli amaçlarla zaman geçirdikleri yerler olduğu,  bu alanların ticari amaçlarla kiraya verilmesinin öğrenci ve öğretmenler yönünden güvenlik sorunu oluşturabileceği, bu alanların öğretim gün ve saatleri dışında da öncelikle öğrencilerin zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar olarak düzenlenmesinin eğitim öğretim amaç ve ilkelerine ve kamu yararına daha uygun olduğu değerlendirilmesi ‘’ yapılmıştır.

Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı idari işler başkanlığınca yapılan değerlendirmeye istinaden Bakanlığımıza bağlı okullarda bulunan açık alan, salon vb yerlerin kiralanması konulu ilgili ( a ) sayılı yazımız yürürlükten kaldırılmıştır.

Buna göre Bakanlığımıza bağlı okullarda okul aile birlikleri tarafından işlettirilecek veya işletilecek yerler Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde hükme bağlandığı üzere kantin, kafeterya vb yerler için söz konusu olup bunun dışında kalan alanlarda ( açık alan – otopark – salon vb yerlerde ) herhangi bir işlettirme ve işletme faaliyeti gerçekleştirilmeyecektir.  Bilgilerinize Arz Ederim' denilmektedir.

KOCAELİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İZMİT LİSESİ OTOPARKIN GİZLİ ORTAĞI MI?

Ticari bir işletmenin faaliyetini sürdürebilmesi için öncelikle o işletmenin faaliyet alanında ruhsat sahibi olması gerekir. İzmit Ortaokulu Otoparkı'nı işleten şahısların otopark işletme ruhsatları bulunmamaktadır.

BÜYÜKŞEHİR'E BİLDİRMEMİZE RAĞMEN

Biz Zafer Partisi olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerine kamu malına çöreklenmiş ruhsatsız kaçak otopark işletildiğini bildirmemize rağmen ilgili müdürlük İzmit Ortaokulu kaçak otopark işletmesi için herhangi bir yasal işlem yapmayarak görevini kötüye kullanmaktadır. İlgili arkadaşları görevlerini yapmaya davet ediyoruz.


CİMER ÜZERİNDEN DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
Aynı zamanda Zafer Partisi kamu malına çöreklenmiş kaçak otopark konusunu CİMER üzerinden suç duyurusunda bulunmuştur. Cimer’e yapılan başvuru da özellikle pandemi döneminde çocuklarımızın sosyal alanları ellerinden alınmış olduğu altı çizilerek belirtilmiştir.

CİMER'DEN CEVAP, İŞLETMEK ZORUNDALARMIŞ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile ilgili Cimer’e yaptığımız bildirimimize cevaben ‘’ Şehrin Otopark ihtiyacı olduğunu bu sebeple otopark işletmek zorunda olduklarını’’ tarafımıza bildirmiştir

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ÖZÜRLERİ KABAHATİNDEN BETER

Zafer Partisi olarak Sayın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne hatırlatırız, Sayın Müdür öncelikle ‘’ İZMİT ORTAOKUL BAHÇESİ ‘’ babanızın malı değil kamunun malıdır ve siz de Kocaeli Trafik Şube Müdürü değil, İl Milli Eğitim Müdürüsünüz. İzmit’in otopark sorununu çözmek sizin göreviniz değildir. İzmit halkı sizden çocuklarımızı yetiştirmenizi istiyor,ilimizin yıllardır yerlerde sürünen eğitim kalite ve seviyesini yukarıya çekmenizi istiyor sizden arabamıza yer göstermenizi isteyen yok. Siz eğitimcisiniz eğitimci değnekçi değil.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim işlerini bırakıp İzmit’in trafik sorununu bu kadar çok düşünüyor ise  İzmit Ortaokul’unun hemen karşısında bulunan İmam Hatip Lisesini ve Endüstri Meslek Lisesi’ni de ücretsiz otopark olarak kullanıma açmalıdır

SİZİ SON KEZ UYARIYORUZ

‘’ Kamu malı halkın malıdır peşkeş çekilemez ‘’ Sayın müdür bir eğitimci olmanızdan dolayı sizi son kez uyarıyoruz;

 07.07.2021 tarihin de tarafınıza ulaşmış ‘’  Cumhurbaşkanlığı kararnamesi elinize ulaşmasına rağmen kamu malını bir takım siyasi uzantısı olan tiplere peşkeş çekmenize Zafer Partisi asla sessiz kalmayacak ve bu peşkeşin tüm suç paydaşları hakkın da yasal süreci başlatacaktır

 Eğer gerçekten derdiniz İzmit trafiğini düşünmek ise kamu malını İzmit halkına ücretsiz olarak kullandırın İzmit halkı samimiyetinize inansın bizde sizi alkışlayalım.

Yok eğer hukuk tanımaz uygulamanıza son vermediğiniz takdirde Zafer Partisi olarak kamu malını peşkeş çekmek suçundan  avukatlarımız hakkınızda Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağını bilmenizi ister yeni yılınızı şimdiden tebrik ederiz."