Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, 30 Ağustos Zaferi'nin coşkusunu Büyük Taarruz'un ilk gününde, şairler ve ozanlar ile birlikte kutladı.

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak için Büyük Taarruz’un ilk günü olan 26 Ağustos'ta Kocaeli Sağlıkçılar Derneği Sosyal Tesisi'nde bir araya geldi. Programa Milli Kuruluşlar Birliği'ni oluşturan tüm dernek başkanları katıldı.

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği tarafından düzenlenen programa Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Sağlık Çalışanları Dernek Başkanı Adem Yaman, KOŞYAD Başkanı Taylan Katak, BAYŞAD Başkanı Dilek Dila Mert, KOSKAD Başkanı Sevinç Akdemir, Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, Diyanet Birlik-Sen Marmara Bölge Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Güney Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı Oktay Yaşar, yeniden aydınlanma Derneği Başkanı Selçuk Pınar, Azer genç başkanı Sinan Çalışkan ve Hürriyetçi sağlık Sen başkanı Ercan Öztürk katıldı.

Program, Diyanet Birlik-Sen Marmara Bölge Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı hocanın Sultan Alparslan'dan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize varıncaya kadar milletimiz için değerli tüm geçmiş atalarımız için okuduğu dualar ile başladı.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 00.14.51 (1)
Açılış konuşmasını Kocaeli Sağlık Çalışanları Dernek Başkanı Adem Yaman tüm yönetim kuruluna sahneye davet ederek yaparken Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir de gecenin anlam ve önemine dair okuduğu şiir ile programa katılan herkese farklı bir şekilde teşekkür etti.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 00.14.52

Gecede aşıklar ve şairlerin Milli duyguları anlatan şiir ve türküleri okundu.

Milli Kuruluşlar Birliği İcra Kurulu üyesi Şair Eyüp Cüce'nin yazdığı şiir geceye damga vurdu. Aşık Osman Sayar ve Dadal Göksu'nun kahramanlık türküleriyle programa katılanlar 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın coşkusunu yaşatıldı.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 00.14.52 (1)

Körfez halk oyunları ekibinin yöresel oyunları ile renk kattığı programda Bahattin Omurcan, Behice Karadeniz, Gülseren Delibaş, Eyüp Cüce, Köksal Güler, Dilek Dila Mert, Mustafa Dursun, Osman Nuri Koçak, Osman Sayar ve Dadal Göksu şiir ve türküler seslendirdi.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 00.14.50WhatsApp Image 2022-08-27 at 00.14.51 (3)

Çoklu oda sistemi geliyor, Oda'lardan ‘Türk’ kelimesi kalkıyor Çoklu oda sistemi geliyor, Oda'lardan ‘Türk’ kelimesi kalkıyor

WhatsApp Image 2022-08-27 at 00.14.51