Cezayir’in Oran kentinde yapılan 19. Akdeniz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden Karate Milli Takımı, Ülkemize 5 madalya kazandırdı.

Cezayir’in Oran kentinde düzenlenen 19.Akdeniz Oyunları’nda karate müsabakaları sona erdi.  5 madalya ile evlerine dönen Milli Takım, 1 altın, 4 bronz madalyanın sahibi oldular.

Kocaelispor, Tayfun Aydoğan ile 3 yıllık sözleşme imzaladı! Kocaelispor, Tayfun Aydoğan ile 3 yıllık sözleşme imzaladı!

KOCAELİ'DEN...

Milli Takımın Akdeniz Oyunları kafilesinde Kocaeli'den Sporcular Eray Şamdan,Tuğba Yakan, Eda ve Erman Eltemur kardeşler ile Milli Takım Teknik Direktörü Adnan Şamdan ile Antrenör Haldun Alaş'ta var.

5-0 YENDİ

İlk Akdeniz Oyunları tecrübesine 2018 yılında Tarragona’da bronz madalya alarak başlayan erkekler kumite milli sporcumuz Eray Şamdan (60 kg), çıktığı final maçında ev sahibi Cezayir'li Ala Salmi'yi 5-0 yenerek altın madalyayı ülkemize kazandıran isim oldu.

İSPANYOL RAKİBİNE

Tarragona 2018’den madalyasız ayrılan erkekler kumitede Uğur Akkaş (84 kg) ise Oran’da İspanyol rakibine 3-2 galip geldi.

MADALYANIN SAHİBİ OLDULAR

Kadınlar kumite Milli Sporcuları Tuba Yakan (55 kg), Eda Eltemur (68 kg) ve Meltem Hocaoğlu Akyol (+68 kg), üst üste iki organizasyonda da kürsüde yer almayı başardılar. Çıktıkları üçüncülük maçlarında başarılı bir performans sergileyen kadın kumite milli sporcularımız bronz madalyanın sahibi oldular.