Milli Savunma Bakanlığı, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemizde P. Uzm. Çvş. Sercan BAŞ şehit olmuştur” açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesindeki bir üs bölgemize açılan taciz ateşi sonucunda Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş'ın şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir askerin şehit olduğu duyuruldu.

İşte Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama...

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 21 Haziran 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Sercan BAŞ Şehit olmuştur."

BİR ŞEHİT ATEŞİ DE BARTIN'A DÜŞTÜ, BABA KALP KRİZİ GEÇİRDİ BABAANNE ÖLÜ BULUNDU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki 39'uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'nda görevli Topçu Uzman Çavuş Fatih Özkaya (21), dün birlik içinde araç arasına sıkışmasıyla şehit oldu. Şehit Özkaya'nın Bartın'ın Balat köyündeki ailesine acı haberi, Vali Nurtaç Arslan ve askeri yetkililer verdi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

Şehidin babası Mehmet Özkaya, fenalaşarak Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği tespit edilen Özkaya, daha sonra Karabük'teki özel hastaneye sevk edildi.

Prof.Dr. Serdar Filiz: SİYASİ GEÇMİŞİMİZ-2 Prof.Dr. Serdar Filiz: SİYASİ GEÇMİŞİMİZ-2

Bu arada evdeki babaanne Fatma Özkaya (97) ise sabah saatlerinde evde yakınlarınca hareketsiz yatarken bulundu. Sağlık ekipleri, şehidin babaannesinin yaşamını yitirdiğini belirledi. Şehidin cenazesinin, memleketinde ikindi vakti toprağa verileceği öğrenildi. Babaannenin cenazesinin ise öğle vakti köyde defnedileceği belirtildi.