Milli Savunma Bakanlığı, "Kefken açıklarında tespit edilen mayın benzeri cisim Deniz Karakol uçağımız tarafından mayın olarak teşhis edilmiştir" diye açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Faruk Bostan "Beni susturup ERSİN KURT'u kurtaracaklar!" Faruk Bostan "Beni susturup ERSİN KURT'u kurtaracaklar!"

Milli Savunma Bakanlığı, "Kefken açıklarında tespit edilen mayın benzeri cisim Deniz Karakol uçağımız tarafından mayın olarak teşhis edilmiştir. Bölge emniyete alınmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri tarafından mayına müdahale edilmektedir" açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı, Karadeniz'de Kocaeli'nin Kandıra ilçesinin Kefken mahallesi açıklarında bir mayın daha tespit etti.

BÖLGEYE İNTİKAL EDİLDİ

Kefken açıklarında tespit edilen mayın, SAS timleri tarafından birkaç saat içerisinde emniyetli bir şekilde imha edildi.

KARADENİZ'DE 3 MAYIN BULUNDU

Bakanlık'tan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, "Bugüne kadar, 26 Mart'ta İstanbul Boğazı (batısı) yaklaşma sularında ve 28 Mart'ta İğneada açıklarında tespit edilen toplam 2 adet mayın SAS timlerimizce etkisiz hâle getirilmiştir. Ayrıca Romanya tarafından da Köstence açıklarında bir adet mayın tespit ve imha edilmiştir" ifadeleri kullanılmıştı.