2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde günümüze kadar bir çok isim partinin kademelerinde görev yaptı bundan sonrada yapmaya devam edecek.

Bu isimler arasında yer alan Muharrem Tutuş’un parlayan yıldızı kendisini nereye götürecek? Sorusuna yanıtını siyasi kulislerde kulağımıza gelenlerden vermeye çalışacağız.

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı,

Kocaeli İl Başkanları İKTİDARDAN HANGİ İHALELERİ alıyor? Kocaeli İl Başkanları İKTİDARDAN HANGİ İHALELERİ alıyor?

İzmit İlçe Yöneticiliği,

Yapan Muharrem Tutuş,

2019 yerel seçimlerinde İzmit Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi.

Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet’in belediye meclisinde çoğunluğu elde edememesi agrasif ve sert yapısıyla bilinen Muharrem Tutuş muhalefete düşen partisinin ismini bağırarak, çağırarak, en olmadık süreçte bile tansiyonu yükselterek İzmit’te gündemde tutmaya çalıştı.

İzmit seçmeni bu durumunu eleştirdi, tepki gösterdi, biz seni hizmet için seçtik diye değerlendirmede bulunsa da Tutuş bildiğinden vaz geçmedi.

Ilımlı bir tavır sergileyen Mustafa Soydabaş İzmit Meclisi’nde  AKP’nin grup başkanvekiliydi, Tutuş’un sert tavrını beğenen parti yönetimi Soydabaş’ın yerine Tutuş’u grupbaşkanvekili yaptı.

Bu görevi üstlendikten sonra da eleştirilerini sert ve öfkeli tavırlarıyla sürdürmeye devam etti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in belediyeye hizmet araçlarının kiralanmak yerine satın alınması için kredi kullanmasına yetki verilmesini uzun süre engellemişti.

Partisinin milletvekili Fikri Işık’ın açıklamaları sonrasında kredi kullanımına izin verilmesi için çekimser oy kullanarak yeşil ışık yakmıştı.

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem milletvekilliği seçimi için AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in aday adayı olması sonrasında Genel Merkez tarafından yapılan değerlendirme sonrasında İzmit İlçe Başkanlığı’na Muharrem Tutuş getirildi.

İzmit Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan İzmit İlçe Ana Kademe Başkanlığı’na ulaşan süreçte Tutuş’u İzmit Belediye Meclis üyeliğindeki sert ve keskin tavırları söylemleri demeçleri öne çıkardı diyebiliriz.

Peki Muharrem Tutuş’un bundan sonraki görevi ne olabilir?

Bu sorunun yanıtı kulislerden aldığımız bilgilere göre 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde AKP’nin İzmit Belediye Başkanı adaylığı olarak verebilirim.

Bu gerçekleşebilir mi?

Parti içindeki yükseliş süreci bunun olma olasılığının fazla olduğunu gösteriyor.

Aday olup seçimi kazanır mı?

Bu sorunun yanıtını İzmit seçmeni meclisteki kararlarıyla ve olumsuzluklarını değerlendirip verecek…