Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Rahim Varol, Kuzey Marmara Otoyolu yapımı sırasında kullanılmaz hale getirilen yan yollar için 'eylem' haklarını

kullanacaklarını açıkladı.

Muhtar Rahim Varol'un açıklaması şöyle:

Değerli arkadaşlar
Kuzey Marmara Otoyolu yapımı sırasında Akmeşe'de bulunan tarla yolları kapatıldı. Mevcut yan yollarımız ağır tonajlı  kamyonların geçmesi sebebi ile kullanılmayacak hale geldi.

Tam 2 yıldan bu yana iletişim kurdum sonuç alamadım. Dahası bu şirketin bazı eksiklerini genelde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  ve İzmit Belediyesi gidermeye çalışıyor.

Kuzey Marmara Otoyol şirketi Akmeşe eski yolumuzu yapana kadar, Alandüzü yolunu yapana kadar. AKMEŞE  olarak demokratik hakkımız olan eylemleri yapmaya başlıyoruz. 

20 AĞUSTOS'TA FUTBOL SAHASI ÖNÜNDE 
20 Ağustos 2022 saat 10.00 da Akmeşe eski yolda bulunan futbol sahası önünde Akmeşe sakinlerimiz ve Izmitte bulunan tüm Akmeşeliler eski yolu kullanan diğer mahalle sakinlerimiz ile birlikte araçlarımız ile önce basın açıklaması, sonrasında aynı araçlar ile otoban gişelerine giderek orada da açıklama yapacağız.

Asfalt makinaları gelip yola başlayana kadar her hafta demokratik hakkımız olan eylemleri yapacağız.
Defalarca görüştüm 'olmaz' diyen olmadı. Her seferinde 'tamam' denildi. Ama herhangi bir şey yapılmadı. İletişim kapıları kapandı" dedi.

"Gençler ahlaki ve ekonomik sebeplerle camileri boşaltıyorlar" "Gençler ahlaki ve ekonomik sebeplerle camileri boşaltıyorlar"