İlimizde de Kocaeli Valiliği tarafından düzenlenen kutlama törenleri öncelikle Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak başladı. 

Ardından Valilikte tebrikat kabul töreni düzenlendi. Vali Seddar Yavuz, Deniz Egitim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın tebrikleri kabul ettiği törene; KOÜ Rektörü Zafer Cantürk, Baro Başkanı Mehmet Gül, siyasi parti il başkanları, askeri erkan katıldı.

371518293_857992175693502_4034722115917505616_n (1)

YAVUZ: KURTULUŞ SAVAŞI'NIN EŞSİZ KOMUTANI

Covid-19'a yakalanan Nilüfer hastaneye kaldırıldı Covid-19'a yakalanan Nilüfer hastaneye kaldırıldı

Vali Seddar Yavuz, burada yaptığı konuşmada “Herkesin Zafer Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum. Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’'nın eşsiz Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi; rahmet ve şükranla yad ediyorum.

Aziz Türk Milleti tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış, hür ve bağımsız yaşamak için bütün bedeli ödemiş, canında vazgeçmiş ama özgürlüğünden bağımsızlığından vazgeçmemiş kutlu bir millettir. Sadece bağımsızlık peşinde koşmamış aynı zamanda hakkın, hukukun peşinden de koşmuş dünyada mazlum ve mağdurların sığınağı olmaya tarih boyunca devam etmiş ve bu yönüyle de dünyada her dönemde bize ihtiyaç duyulan bir millet olduğumuzu da hatırlatmak istiyorum" dedi.