Eski Refah Partisi'nin Kocaeli  il başkanlarından, Fazilet Partisi’nde MKYK üyeliği ve Saadet Partisi Kurucular Kurulu üyesi, GİK üyeliği yapan ve daha sonra istifa edip AKP’den milletvekili aday adayı  olan Alaattin Köksal koronavirüsten vefat etti.

Yaklaşık bir haftadır İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Alaattin Köksal’ın durumu ağırlaşınca entübe edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Alaattin Köksal bu sabah vefat etti. Alaattin Köksal'ın 3 doz Sinovac aşısı da olduğu da öğrenildi.

Mustafa Gürsoy, sosyal medya hesabından vefat haberini paylaştı.

Gürsoy şunları kaydetti:

"Ailemizin bir Çınar’ı daha devrildi . Çok sevip saydığım ,üzerimde emeği olan. imanlı, ihlaslı, bilgili, ahlaklı , ilkeli , merhametli ,dürüst ,Çalışkan , kişilikli şehrinizin siyasetine katkı sunan , emeği ve saygınlığı olan ve daha sayamayacağım bir çok özelliği olan ailemizin öncülerinden birini teyze oğlumuz Alahaddin KÖKSAL abimizi ebediyete uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum . Ailesi çoçukları ve yakınlarına sabır ve medanet diliyorum. Cenazesi gün içinde ( 25 / 10 / 2021 ) Kartepe ilçesi Dumlupınar Mah . Dumlupınar camiinden övle namazını mütaakıp kaldırılacaktır . Ruhu şad mekanı cennet olsun ."