Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanlığı'nın rutin haftasonu gündem değerlendirdiği kahvaltılı basın toplantısı bugün de il binasında gerçekleştirildi.

İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve yönetim kurulunun yanında Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu da toplantıda yer aldı.

Genel gündem hakkında değerlendirmede bulunan Aydoğdu, “20 yıldır ülkeyi yöneten bir parti bir 5 yıl daha yönetmek için yetki istiyor. Ben de onlara soruyorum: 20 yılda ne yaptınız da bir 5 yıl daha iktidar istiyorsunuz? Üretim toplumu olmaktan çok tüketim toplumu olmaya evirildik. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Gençler umutsuz. Ama altılı masanın bir parçası olan partimizin tüm sorunların çözümü noktasında bir sözü var” ifadelerini kullandı. 

ÖZGÜRCE YAZABİLECEĞİNİZ GÜNLER 

Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayarak açıklamasına başlayan Nazlıgül, “Gazetecilere gerçekleri özgürce yazabildiği günler dilerim” ifadelerini kullandı.

HALKEVİ İÇİN DAHA NE BEKLENİYOR?

Halkevi binası ile ilgili konuşan Nazlıgül, "Halkevi binasının onarımı için daha ne bekleniyor. Vali Bey tadilat sürecini başlatmıştı İhale kimseye verilmedi. İzmit’te bir algı oluşturuluyor. Burası ağır hasarlı bina deniyor. Bu bir algı. Halkevi Cumhuriyetin ilk eserlerinden birisidir. Bu binanın sağlam raporu verildi. Halkevi hasarlı falan değil. İzmit’in kalan 3-5 simgesinden bir. Valimiz başta olmak üzere sesleniyorum. Burayı bırakmayalım ve tarihi binamıza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı. 

Dikkat: Tuza standart geliyor! Dikkat: Tuza standart geliyor!

resize_WhatsApp Image 2022-10-22 at 18.28.15 (2)

RADİYE HANIM BİR KERE MANTIKLI BİR ŞEYLE GELİN

Huzurevi ismi ile ilgili süren tartışmaya değinen Nazlıgül, “Huzurevinin isim tartışması yaşanıyor. İlimiz milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gürdal Akşit’in ismini vereceğini söyledi. Radiye Hanım lütfen bir kere mantıklı bir şeyle karşımıza gelin. Kocaeli ile hiçbir bağı olmayan tek özelliği ilk kadın bakan olması sebebiyle mi ismini vereceğiz. Böyle olacaksa ilk belediye başkanı Leyla Atakan’ın ismini verelim. Olcay Ilıcalı ismine kimsenin itiraz etmemesini düşünüyorum ve ismin Olcay Ilıcalı olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

YURTLARDA KAHVALTI SORUNU

Öğrencilerin yurt sorunu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Nazlıgül, “Üniversiteli gençler geçtiğimiz yıl barınma sorunu yaşıyordu. Yurtların fiziki şartları ile ilgili şikayetler gelmekte. Kahvaltı ve yemeklerin kötü olmasından şikayetçi öğrenciler. Cumhurbaşkanı Erdoğan yurtların kapasitesinin iki katına çıktığını söylüyor ama odalara fazla yatakların konduğunu görüyoruz. Kendisi herhalde bundan bahsediyor. Yurtlar neden birkaç kişinin tekelinde bunu soruyoruz. Kız öğrencilerin ise en büyük  sıkıntısı sokak köpekleri. Bununla ilgili şikayetleri ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden de alıyoruz. Veliler okul çıkışlarına sopayla gidiyoruz çocuklarımızı korumak için diyor. Bunun bir çözümü olması lazım. Tabi ki hayvanlar katledilsin demiyoruz. Bakımevine mi götürülür bilmiyorum ama bu konuya acilen bir çözüm bulunması lazım” ifadelerini kullandı.

İKİ HASTANEYE DOKTOR NASIL YETİŞECEK

Kocaeli Şehir Hastanesi’nin son durumu ile ilgili konuşan Nazlıgül, “Şehir Hastanesi yapıldı  ilimize. Son derece modern cihazlar gelmiş bu güzel. Ama Seka Devlet Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nin kaderi ne olacak. Kapatılacak mı? Kocaeli Devlet Hastanesi’ne büyük bir yatırım yapıldı, kapatılırsa büyük bir israf demektir. Hastanelerde hekim sıkıntısı yaşanıyor. Şehir Hastanesi açıldığında bu hekim sorunu nasıl aşılacak. İki hastaneye nasıl doktor yetiştirilecek. Bizim bir önerimiz var. Kocaeli sanayi kenti. Burada mesleki hastalık hastanesi yok. Kocaeli Devlet Hastanesi bu eksikliği giderebilir. Yanık hastanesi yok. 

KOCAELİ DEVLET HASTANESİ SATILACAK MI

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin Medipol Hastanesi’ne satılacağı duyumunu aldık. Ben bunu ne Sağlık Bakanlığı’na ne de bu devlete yakıştırırım. Kocaeli’de yoğun bakım servisi açığı var. Seka Devlet Hastanesi gözden çıkarıldı. Orada uzman hekimlere ulaşamıyorsunuz. Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ne olacak?” şeklinde konuştu.

YENİ ATAMALAR

Konuşmaların ardından partinin İl  Gençlik Kolları Başkanlığı’na getirilen Bekir Yıldırım, İl Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Ayten Gürbüz ile  Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Temsilciliğine atanan Ahmet Kaan Sur’un belgeleri Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu tarafından takdim edildi.

resize_WhatsApp Image 2022-10-22 at 18.28.12 (2)resize_WhatsApp Image 2022-10-22 at 18.28.13 (1)resize_WhatsApp Image 2022-10-22 at 18.28.12 (1)

resize_WhatsApp Image 2022-10-22 at 18.28.14 (1)