Bir seçim yenilgisiyle daha muhalif kitle oturdu ‘toto’sunun üstüne.

Partisi ne olur olsun - partisiz de olsun; Erdoğan ve AKP'den kurtulmak isteyenlerin "Bu da mı gol değil" diyerek ruh gibi ortalarda gezindikleri seçim sonrası yıkılmışlığı sürüyor.

-

Üç ay geçti ağır hezimetin üzerinden.

Hezimet ağır, en azından herkes bunda buluşsun bari.

Ülkede çivisi çıkmadık tek bir şey kalmamış durumda. Ekmek-peyniri bile eskiden lüks lokantalarda harcadığımız paraya alabildiğimiz günlerden geçiyoruz ‘nas vahameti’nden bu yana!

-

Üç aydır CHP’nin 13 kez seçim kaybetmiş ama ne hikmetse koltuğunu kaybetmemiş Genel Başkanı ıvır zıvır bir şeyler geveledi ama MUHALİF KİTLEDEN özür diledi mi? Hayır.

“Beni çok uyarmışlardı ama ben yıllardır yol yürüdüğüm partili arkadaşlarımın gazına geldim. ‘Erdoğan’ın karşısına kutu kola koysak kazanıyor anketlerde’ dediler inandım. Aldatıldım” dedi mi?

HAYIR.

Beğenmediğimiz Erdoğan bile arada çok sıkışınca çıkıp ‘aldatıldık’ diyor formalite icabı. Biz hakkımız olanı bizim sesimiz olduğunu iddia edenden aldık mı? Hayır.

Üstüne üstlük; ‘kaybettik’ sayılmaz anlamına gelecek cümleler bile mırıldanmış sanırım ben öfkemi zapt edemediğimden dinlemiyorum da! Söyleyenlerin yalancısıyım!

Hatta yine üstüne üstlük; eğer ön görüm de doğru çıkmazsa şayet; Kurultayda çekilip yerine Özgür Özel’i geçirmek yerine yine Genel Başkan kalmayı planlıyor!

-

Ya Akşener?

O daha da beter!

Daha beter….

Kongrede konuştu: Küskün ama mağrur gelin kız edasında “Tamam bütün suç benim” dedi. Dedi de bize demedi. CHP’ye dedi. Bir de kurultay da esip gürleyecek malzeme öncesi ön almak adına dedi!

BİZ MUHALİF KİTLEYE BİR ŞEY DEMEDİ.

-

Parti sözcüsü çıktı, “Teşkilat Başkanımız Buğra Kavuncu 81 ilde teşkilatlarımızı dolaşarak bu seçim yenilgisinin sebeplerini tespit edecek!!!” dedi. Buğra abi nereleri dolaştı bilemeyiz ama ses seda tıssss…

-

Kurultaydan bu yana Akşener yok. Var da yok yani. Vardan sayarsan.

Buğra’nın gezeceğini söyleyen sözcü yeniden çıktı: 26 Ağustos’ta SAYIN GENEL BAŞKANIN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALARI OLACAĞINI SÖYLEDİ.

Tüm partililer arasında fısıltı gazetesi dolaşmaya başladı 1.5 ay öncesinden! “26’sını bekleyin!” “Ağustos’un 26’sını bekleyin!” “Bekleyin acayip şeyler açıklayacak sn genel başkanımız”

-

Sokağa çıkın ve bakın bakalım kaç muhalifin umurunda sizin genel başkanınızın yapacağı açıklama!

-

Hatta CHP’de elle tutulur 3-5 siyasiden birisi olan Ali Mahir Başarır bile aynı hataya düştü: Çıktı talihsizce dedi ki “CHP seçmeni kızar, eder ama seçim zamanı gelir CHP’ye oy verir” diye..

Sizi bu zihniyet bu denli hazırcı yaptı zaten öyle değil mi Sayın Başarır… Keşke tersini düşünseydiniz de “MİLLETİN SİZİ KIÇ üstü oturtacağının kaygısıyla kıçını koltuklarından kaldırsaydınız kalkması gerekenlerin!”

ÖZÜR DİLEYİN ÖZÜR.. ÖZÜR DE DİLEMEYİN AÇIKLAYIN BU MİLLETE YEDİĞİNİZ VE YİYEMEDİĞİNİZ HALTLARI ÖNCE.

(Özgür Özel diledi)

-

Neyse.

-

Siz sanmayın ki bu devran böyle gider.

-

Masal gibi anlatıyoruz ya hani şurada olmuş bitmişleri… ÜLKE İSE SEÇİMLERDEN BU YANA MAHŞER YERİ! Çarşı, pazar, market, kasap, pastane, fırın yanıyor… Vergiler uçuşta.. Bir paket sigara 40-50 Lira.. Harçlar onlar bunlar şunlar zam gelmeyen tek bir kalem bırakmadı iktidar hamdolsun!

Ülke yanarken; Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanı koltuğuna zamklanma derdinde. Kuşkusuz en tepeden tırnağa, genelden yerele tüm ‘Dava’ arkadaşları da öyle.

Meral Hanım’ı da 1.5 ay sonraya konuşacak 26’sını bekleyin deyip kitlediler biz muhaliflere…

-

O arada aslında manidar 2 şey oldu:

1)      MHP Lideri Bahçeli, Akşener’i bir kez daha yuvasına çağırdı

2)      26 Ağustos’ta konuşacak dedikleri Akşener’e tam 7 yıldır aba altından sopa gibi gösterdikleri “FETÖ ile ilişkilendirme” dava dosyasına konuşmasına 3 gün kala TAKİPSİZLİK verildi.

-

NEDİR BU 26 AĞUSTOS NE KONUŞACAK AKŞENER?

26 AĞUSTOS 1071 

Malazgirt Zaferi - Türk'e Anadolu'nun kapılarını açan son Zafer.

26 AĞUSTOS 1922

Kurtuluş Savaşı'nın son evresi 26 Ağustos 1922'de Afyonkarahisar - Kocatepe'de başlayan Büyük Taarruz ile açılmış ve 9 Eylül 1922'de Türk Ordusu'nun İzmir'e girmesiyle sonuçlanmıştır diye yazar TÜRK TARİH KİTAPLARI.

-

Bir daha bu vatana asla gelmemiş, gelmeyecek muazzam bir LİDER’İN BİR MİLLETİ ZAFER’E DEĞİL ÖLÜME İKNA ETTİĞİ KURTULUŞ SAVAŞI’NIN SON PERDESİNİN BAŞLANGICIDIR 26 AĞUSTOS 1922 "Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum"

-

Kuşkusuz 26’sında ne konuşacağını ne anlatacağını haftalar öncesinden planlamıştır Sayın Akşener. Ama metinden belki de bu kadar önceden tarih vererek yapacağı söylenen konuşmasında düşürülen dava dosyasının ardından ‘BAŞKA ANLATABİLECEĞİ bişeyleri çıkarmış olabilir mi?’

Bİ-LİN-MEZ.

Dava dosyasının düşürülme tarihinin bu derece örtüşmesi ister istemez bu soruyu sorduruyor. Mesleki refleks değil bu sadece BİZ ARTIK HALİ HAZIRDAKİ KENDİSİNE MUHALİF DİYEN TÜM SİYASİ LİDERLERE ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ BİZE HELALDİR Kİ: G Ü V E N S İ Z İ Z!

-

Metinden çıkartılan bir şey olmadıysa şayet: Bugün Akşener geçtiğimiz üç ay boyunca İzmit Belediye Başkanı Sn. Fatma Kaplan Hürriyet’e önerip durduğum ‘YENİ BİR HİKAYE’ yazma işinin peşinde sadece.

-

Sadece siyasetçi olarak bakarsak kendisine. Doğru yolda. Ama biz muhalif kitleyi çokça hayalkırıklığına uğratmış Meral Abla olarak bakarsak şayet…

AFYON KOCATEPE gibi ULVİ bir konumda toplanacak olan İYİ Partilileri, safları sıklaştırmak adına MİLLİYETÇİLİĞİN MAKAMI BİZİZ, MİLLİYETÇİLİK BİZDEN SORULUR” mesajlarını bolca vereceği açıklamalardan öte gitmeyeceğinden eminim.

-

“Merkez Sağ, Ne olursan ol gene gel” diyen Akşener’den Milliyetçilik adına Atatürk’ün annesine edilen çirkef laflara dahi gereken tepkiyi gösterememiş, GÖÇMEN SORUNUNA zerre kadar önem vermemiş, evimizin deli dolu gelini modunda siyasi lider olduğunu unutup KILIÇDAROĞLU'na vefalardan bahsedip sonra işler istediği gibi gitmeyince MASAYI TERS DÜZ EDİP ani ve korkunç sert reflekslerden geri vitesler yapmanın ötesine geçmemiş ASENA ablaya…

-

İYİ Parti’nin siyasi hedefi olan partilileri bugün Akşener'in yapacağı konuşmayı SATIN ALACAKTIR.

AMA aynı şeyi muhalif kitleden hiç beklemeyin derim. 

Evet Yerel Seçimler çaylakların bilmediğinin aksine Genel Seçimlere hiç benzemez. Kendi içinde farklı kuralları vardır vesaire.. Amma velakin sizden ne köy ne kasaba olabileceğine hükmetmiş farkındalık sahibi muhalif kitlenin öfkesini gerçekten anladığınız gün kazanırsınız. Diğer türlü herşey günlük, herşey hikaye! Siyaset sizin için meslek. Millet içinse artık tamamen bir işkence!

-

Mubarek olsun.