Neşe-i Sağlık Korosu, pandemide zorunlu olarak ara verdiği konserlerine uzun bir aradan sonra SMA hastası minik Barkın için “Her Telden” konseri ile başladı.

Barkın’a destek olmak adına salonu dolduran yüzlerce kişi keyifli bir akşam yaşadı

WhatsApp Image 2022-06-14 at 10.56.58 (1)

PANDEMİ SONRASI İLK KONSER
Şef Erbil Aydın yönetiminde kuruculuğunu Diş Hekimi Nilgün Özyuva'nın yaptığı Neşe-i Sağlık Korosu, pandemi sürecinde zorunlu olarak ara verdiği konserlerine 'Her Telden' diyerek yeniden başladı. Neşe-i Sağlık Korosu, ilk konserlerini Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Barış Kaplan ve bir bankada çalışan Havva Kaplan'ın SMA hastası 4 buçuk yaşındaki çocukları Barkın' a destek amacı ile düzenledi. Seka Park’ta bulunan Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleşen konsere katılanlar keyifli bir akşam yaşadı.

WhatsApp Image 2022-06-14 at 10.56.58
TEDAVİ İÇİN DUBAİ’YE GİDECEK
Biletlerin 10 TL'den numarasız olarak satıldığı konserde katkı sağlamak ve konsere katılarak muhteşem gecede bu büyük mutluluğu yaşamak isteyen yüzlerce vatandaş adeta konsere akın etti. Kaplan ailesi, konser sonunda Neşe-i Sağlık Korosu’na ve destek olan herkese teşekkürlerini iletti. 'SMA değil BARKIN kazansın' sloganı ile Kocaeli Valiliği onayı ile düzenlenen kampanyaya kapsamında toplanması gereken para yaklaşık 2 milyon dolar. Bugüne kadar düzenlenen etkinliklerde yaklaşık 600 bin dolar toplandı. Tedavi için gereken para toplandığı zaman minik Barkın tedavi için Dubai' ye gidecek.

WhatsApp Image 2022-06-14 at 11.07.41

7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalımızın 'En Renkli Ruhlu' yazarı ünvanına sahip Arif Akifoğlu da Neşe-i Sağlık Korosu'nun değerli üyelerinden ve projenin yapılmasında öncü olan isimlerden...

Neşe-i Sağlık Korosu'nu kendisinin şahsında kutluyor, duyarlılıkları için her üyeye ve tüm bağışçılara teşekkür ediyoruz.

"Basın özgürlüğü Erdoğan hükümeti tarafından baltalanıyor" "Basın özgürlüğü Erdoğan hükümeti tarafından baltalanıyor"