CHP Derince İlçe Başkanlığı’na talip olan Atasoy Bilgin, açıklama yaparak, “Partimize yıllarca emek vermiş kanaat önderlerimizle,

kıymetli mahalle temsilcilerimizle, değerli parti üyelerimizle yaptığımız istişareler doğrultusunda aday olmak fikri doğmuştur.” dedi.

10 kişinin toplu istifası sonrası Elvan Sarım başkanlığındaki ilçe yönetiminin düşmesi nedeniyle genel merkez tarafından geçici yönetim ve kongre kararı alınan CHP Derince İlçe Başkanlığı’na Atasoy Bilgin aday olduğunu duyurdu.

Türkkan Darıca Farabi Hastanesi sorununu TBMM'ye taşıdı! Türkkan Darıca Farabi Hastanesi sorununu TBMM'ye taşıdı!

Bilgin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘ÇEVREMDEN GELEN ÖNERİLERLE’

Çevresinden gelen öneriler nedeniyle adaylığa gönüllü olduğunu duyuran Bilgin adaylıkla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Bizler aldığımız parti disiplini gereği dar bir kadronun teşviki ile önemli görevlere aday olmayı yanlış buluyoruz.Bu yüzden süreç içinde dokunduğumuz, aynı yolda mücadele ettiğimiz tüm yol arkadaşlarımızın görüşlerini, yapıcı eleştirilerini dinleyerek karar verdiğimizi bilmenizi isteriz.

‘DAYANIŞMA KÜLTÜRÜNE DAYALI’

Partimize yıllarca emek vermiş kanaat önderlerimizle, kıymetli mahalle temsilcilerimizle, değerli parti üyelerimizle yaptığımız istişareler doğrultusunda aday olmak fikri doğmuştur. Seçim sürecinde sürdürdüğümüz bu hassasiyeti delegelerimizin takdiriyle göreve gelirsek de sürdüreceğiz. Tüm karar alma süreçlerinde katılımcı ve dayanışma kültürüne dayalı bir yol izleyeceğimizi şimdiden bildiriyorum.

‘UZLAŞMACI, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE’

Değerli delegelerimizi ve tüm parti emekçilerimizi heyecanımıza ortak olmaya, umudu birlikte büyütmeye çağırıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan adaylığı açıklamamı 29 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00’da CHP Derince İlçe binamızda yapacağım. Uzlaşmacı, birlik beraberlik içinde kuruluşun ve kurtuluşun görkemli partisine yakışır bir seçim olmasını temenni ediyor, tüm adaylara başarılar diliyorum.

LR-8354-2