Meclis oturumuna merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 11 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrasında hayatını kaybedenler için saygı duruşu ile başlandı. Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman “Yaşanan depremde 45 bin 89 vatandaşımız hayatını kaybetti. Allah hepsine rahmet eylesin. Milletimizin başı sağ  olsun. Biz deprem kentiyiz. Belli bir yaşta olanlar depremin ne olduğunu biliyor. Maraş depremi 17 Ağustos depremi ile aynı olmadığını gördük. Yaşanan deprem alan, mevsim ve can kaybı ile aynı olmadığını bizzat bölgede gördük” dedi.

KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Arslanbey Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, Plan hükmü teklifi, Uzuntarla Mahallesi uygulama imar planı, İşyeri ruhsatı alan tespiti ek süre talebi değişikliği maddeleri oy birliği, Maşukiye Mahallesi, uygulama imar planı değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi. 

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Kartepe 2 bin depremzedeye kapılarını açtı Kartepe 2 bin depremzedeye kapılarını açtı

Emekevler Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, İbrikdere ve Uzuntarla Mahallelerindeki eski K9 planlama bölgesi ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği itirazları ve Uzunbey, Uzunçiftlik, Emekevler, Acısu ve Sarımeşe Mahalleleri ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği maddeleri İmar Komisyonu’na havale edildi. Kartepe Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı 04 Nisan 2023 günü yapılmasına karar verildi.

Murat Balaban

KARTEPE MECLİSİNDE DEPREM ŞEHİTLERİNE SAYGI DURUŞU (2)