Bugün Kocaeli’ye gelecek olan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı öncesi Çenesuyu Köprüsü‘ne ‘Bye bye Erdoğan’ pankartı asan

CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aliş Demir ifadeye çağırıldı.

Demir, sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı: 

"Hırsızlıklar karşısında, yolsuzluklar karşısında, kadına karşı şiddet karşısında suspus olanlar, siyasi bir propagandayı olarak demokratik hak kullanımı karşısında çok aceleci davranarak bizi emniyete davet ettiler. Biz de iştirak ettik. Emniyetten, hukuktan korkumuz yok. Cumhuriyet Halk Partisi Derince Gençlik Kolları başkanı olarak siyasi bir kimliğim olduğu malumunuz… Demokrasinin, hukuk devletinin, Siyasi Partiler Kanununun ve Anayasa’nın bize tanıdığı protesto hakkını kullandık. Bu hakkı kullanırken kimseye hakaret etmedik. Sadece bir propaganda yaptık. Siyasi partilerin bu tip hareketleri, propagandaları Kabahatler Kanunu kapsamında değerlendirilemez. Herhangi bir suç unsuru teşkil etmez. Bize bu yapılan tavrın siyasi olduğu kanaatindeyiz. Ne yazık ki siyasiler emniyet güçlerimizi de bu korkularına, siyaseten çekincelerine alet etmişlerdir. Kimse bizim korkmamızı beklemesin. Yolu doğru olanın yükü ağır olur."

"SUSMAYAN KARDEŞLERİMİN YANINDAYIM"

CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aliş Demir ifadenin ardından serbest bırakılırken, CHP’li Gençlerin yanına ilk olarak avukat Orkun Utkubaş koştu. Utkubaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi Derince Gençlik Kolu Başkanı Aliş Demir, bugün asılan pankart sebebiyle idari para cezası uygulanmak üzere karakola çağrıldı. Siyaset yapmanın bu denli zor olduğu ülkede susmayan kardeşlerimin yanındayım”  

Ekran görüntüsü 2022-08-06 170239

Ekran görüntüsü 2022-08-06 173216

GRİNİN 50 tonu! GRİNİN 50 tonu!

a633526c-3cb2-4690-8ad6-31857d208e22-1