İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li meclis üyelerinin seçim vaatlerini yerine getirmediği iddialarına yanıt verdi. Başkan Hürriyet, “Bazı projelerimizi seçim bildirgemizde şöyle konumlandırdık: Bir yetkimiz çerçevesinde yapmak istediklerimiz, bir de büyükşehiri de kazanırsak beraber yapmak istediklerimiz. Dolayısıyla bu seçim bildirgesinin bir kısmı özellikle deniz kenarı ile alakalı, denizle ilgili, ulaşımla ilgili ya da diğer yetkimizi aşan konularla ilgili büyükşehiri kazansaydık yapabileceklerimizdi.  

İktidar ülke ülke kredi ararken, Belediyemizin kredi araması kadar doğal bir şey yok İktidar ülke ülke kredi ararken, Belediyemizin kredi araması kadar doğal bir şey yok

“DOĞRU DEĞİL”

Dolayısıyla bazı yetkileri aşamadığımız için tabi ki yapamayacaklarımız da var. Bunları siyasi bir laf ebeliğiyle sanki bilerek yapmıyoruz gibi anlatmak doğru değil. Ring servis dediniz. Ukome sınavlarda bile ücretsiz ring servis koyduğumuzda hemen önümüze geçiyorlar. Bu ring servisini koymak kolay değil. Yasal olarak önümüze standartlar ve sıkıntılar çıktı.