Askerlik işlemleri artık e-Devlet'te! Askerlik işlemleri artık e-Devlet'te!

ilginç yöntemlerle seslerini duyurarak camiaları adına farkındalık oluşturmaya devam ediyorlar.

Hürriyetçi Eğitim Sen üyesi öğretmenler Manisa'dan posta güvercinleriyle, Kayseri Erciyes’ten dumanla, Adana’dan korna ve klaksonla, Giresun’dan kuş dili de denilen ıslıkla, Kahramanmaraş’tan davul-zurnayla, Samsun İskelesi’nden işaret dili ile Mors ve Braille alfabeleriyle, Tekirdağ’dan hürriyet ateşiyle ve Bakan’ın memleketinde de Tokat Kalesi’ne çıkarak yüksek rakımdan seslendiler.

"SINAV'A HAYIR"

İzmit’te ise Hürriyetçi eğitim sen üyeleri SekaPark’ta toplanarak önce üzerlerinde “Sınav’a Hayır!” ve “ÖMK’ye Hayır” yazılı uçan balonları bırakarak 1 Ekim’de açılan TBMM’ye simgesel mesaj ilettiler. Ayrıca Hürriyetçi Eğitim Sen üyeleri Türkiye genelinde e-posta kampanyası başlatarak bu konuda hazırladıkları dilekçelerle Milletvekillerini mail yağmuruna tuttular.

DİLEK FEENERİ

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun TBMM’de yeniden ele alınmasını ve eğitimcilerin paydaşlığında revize edilmesini isteyen öğretmenler İzmit’ten Millî Eğitim Bakanlığı’na dilek feneri göndererek meslektaşlarının isteklerini farklı bir bildirimle ilettiler. Rengârenk dilek fenerleri eşliğinde gündemin son maddesi olan dilek ve temenniler dile getirilmiş oldu. İzmit SekaPark’tan Bakanlığa seslenen Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Sekreteri Ali İhsan Hasanpaşaoğlu; “Kariyer Basamakları Sınavının iptali şarttır; Sınav garabetine ‘hayır’ diyoruz. Öğretmenlik Meslek Kanunu, öğretmenlerin onuruna yakışır bir şekilde ve eğitim paydaşlarının fikri alınarak değiştirilmelidir. Meslek itibarımızı yok sayan ÖMK’nın revize edilmesi şarttır” diyerek ülke

1-202

2-133