İzmit Belediye Meclisi, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in olağanüstü meclis toplantısı çağrısı ile bugün toplandı.

Fatma Kaplan Hürriyet'in çağrısıyla olağanüstü Temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belsa Plaza 9.katta bulunan meclis salonunda yapılan toplantıda, gündemde olan hizmet aracı alınması, kredi yetkisi verilmesi ve Nikomedia Vakfı protokolü için imza yetkisi alımı görüşüldü. Meclis toplantısı gündem maddelerinin okunmasının ardından yapılan oylama sonucu 3 dakika sürdü.

ARAÇ ALIMI İÇİN

TMMOB'dan 17 Ağustos Anma Etkinlikleri! TMMOB'dan 17 Ağustos Anma Etkinlikleri!

Taşıt ve İş Makinası satın alınması ve finansman için kredi kullanılması ile ilgili 05.07.2022 tarih ve 69 sayılı meclis kararının yeniden görüşülmek üzere meclise iadesi hakkında 08.07.2022 tarihli başkanlık makamı teklifi cumhur ittifakının oyları sonucu oy çokluğu ile reddedildi. 

NİKOMEDİA VAKFI 

Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı iş birliği protokolü yapılabilmesi için Belediye Başkanına 10 yıllık protokol yapma yetkisi verilmesi ile ilgili 05.07.2022 tarih ve 62 sayılı meclis kararının yeniden görüşülmek üzere meclise iadesi hakkında 08.07.2022 sayılı Başkanlık makamı teklifi oy çokluğuyla reddedildi.