İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Büyük Kadın Buluşması'na katıldı. Konuşması sırasında kalabalıktan yükselen 'Başbakan Meral' sloganlarına Akşener, "Önce bu ucube sistemi değiştireceğiz. Sonra da elbette İYİ Parti Genel Başkanı başbakan Meral olacak" diye yanıt verdi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Partimizin kuruluş dönemine gittim. O gün bize denmişti ki bu partiyi kuramazsınız, müracaat ederseniz 3 ay sonra evrakı alırsınız. Ama siz benim arkamda dimdik durdunuz. O evrakı o gün aldık biz. Çünkü siz buradaydınız siz burada olduğunuz için Türkiye'nin her yerinden kendi azığını kendi cebinden getirerek geldiniz.

Allah cesurların, hakikatin, iyilerin yanında olduğu için o kadar haksızlığa rağmen buradayız. Ve ilk seçimde grup kurduk.

Sonra 1 Nisan oldu, hatırladınız mı? Kongre yaptık yine doldurdunuz. Yine devlet parası alamamışız. Burayı ve içerisini tıka basa şereflendirdiniz. Sonra abiler korktu apar topar bizi seçime götürdüler.

Siz yine buradasınız. Bu gece de kimse uyuyamayacak. Yine muhteremlerin rahatını bozdunuz. Bu irade o seçimde birinci parti çıkacağının iradesidir.

'Önce bu ucube sistem değişecek'

Elbette başbakan Meral olacak. Hem de onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle partimiz birinci parti olarak başbakan Meral olacak. Siz istediğiniz için olacak. Ona buna yalvararak değil, onun bunun karşısında eğilerek değil. Önce bu ucube sistemi değiştireceğiz. Sonra da elbette İYİ Parti Genel Başkanı başbakan Meral olacak.

Bir adım attık bir şey değişti her şey değişti. Eziyetin karşısında dimdik durarak, iftiraları yerle bir ederek bir şeyi değiştirdiniz her şeyi değiştirdiniz."

Sarı'dan Körfez'deki su kesintisine tepki: "Yıl 2023 Susuz Şehir Kocaeli" Sarı'dan Körfez'deki su kesintisine tepki: "Yıl 2023 Susuz Şehir Kocaeli"