AKP'li Büyükşehir ve ilçelerin Z kuşağına yönelik başlattığı SEFO rüzgarı dün de Körfez'de esti. Ünlü rap sanatçısı Sefo,

bu kez Körfez'deydi. Başkan Söğüt, “Körfez bu gece bir başka güzel” derken, Sefo’da kendisini artık Kocaelili gibi hissetmeye başladığını söyledi.

Körfez Belediyesi tarafından Gençlik Konserleri kapsamında Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde binlerce Körfezli ile buluşan Sefo, 2 saat boyunca sahnede kaldı, sevilen şarkılarını seslendirdi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de konsere katıldı, sahneye çıkarak Körfezlileri selamladı.

“MUHTEŞEMSİNİZ KÖRFEZ”

“Muhteşemsin Körfez” diyerek gençleri selamlayan Başkan Şener Söğüt, “Bu akşam gerçekten başka bir güzelsiniz. Gençlerimize sorduk, kimi sizlerle buluşturalım diye. Bizlere Sefo dedi. İşte Sefo, işte gençlik. Bu akşam fazla söze gerek yok. Sahne Sefo’nun. Eğlence de sizlerin” ifadelerini kullandı. Başkan Söğüt sanatçıya plaket ve pişmaniye hediye etti.

DEV KORO EŞLİK ETTİ

Başkan Şener Söğüt’e teşekkür eden Sefo ise, birlikte selfie çekildi. Kendisini artık İzmitli gibi hissetmeye başladığını belirten Sefo, “Sizlere çok alıştım” dedi. Yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Sefo, sevilen şarkılarını seslendirdi. Dev bir koro halinde binlerce Körfezli de sevilen şarkılara eşlik etti.

Kocaeli Emniyetinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı gecede, vatandaşların ulaşım noktasında sıkıntı yaşamaması için 4 ayrı noktada park alanı oluşturudu ve ring servislerle vatandaşlar konser alanına taşındı. Ayrıca kentin bir çok noktasına da ring servisler ile konser sonrasında ulaşım sağlandı.

SEFO

"BU İSMİ İLK DEFA DUYDUM"

Kocaeli'de çok iyi tanınan ve sevilen eğitimci emekli öğretmen ve  siyasetçi  Zekai Kahyaoğlu, Sefo konseri ile ilgili sosyal medyasından şu alıntıyı paylaştı:

SEFO ÜZERİNE(!)

30 Temmuz akşamı Körfez Belediyesi sağ olsun (!) SEFO konseri düzenlemiş. Hemen belirteyim bu ismi ilk defa duydum, bir bilboardda da resmini bir defa gördüm. 17 Ağustos ve 15 Temmuz gecesi dahil ne milli ne dini bayramlarda Yarımca’da böyle olağanüstü bir kalabalık görmedim. Özellikle genç (15-25 ve çok az sayıda 30 üzeri) insanların stada akın edişi karşısında şaşırıp kaldım. Şaşkınlığım merakımı tetiklemiş olmalı ki Google’a SEFO yazıp bir kaç video seyrettikten sonra bu yazıyı yazdım.

1 - Sanat, müzik ve estetik adına seviyesizliğin ötesinde tam bir facia…

2- Ses, söz, anlam vs zaten yok.

3- Enstrümanların gürültüsü ve kulak tırmalayan bir bağırtı.

4-Kendisini seyretmeye gelenlerin göz zevkine hakaret sayılabilecek absürt kıyafetler (Başiskele’de pijamalarla sahneye çıktığını söylediler)

Tabi bu saydıklarım videolardan edindiğim izlenimler. Konseri izleyenlerin tamamı aynı cümleyi kurdu: “ Gürültüden ve bağırmaktan başka bir şey dinlemedik.”

Şimdi önce anne-babalara soruyorum:

1- Gecenin o saatinde İzmit’ten, Kartepe, Gölcük, Hereke, Gebze vs çocuğunuzu öyle bir ortama gönderirken hiç bir endişeniz olmadı mı? Kaldı ki bu kalabalığın içinde ne idüğü belirsiz binlerce tipler vardı. Çocuğu LGS veya ÖSS’ye girerken okulun önünde ağaç olanlar böyle bir geceye hiç tereddüt etmemiş mi?

2- Anne -babalar bu davranışınızı “özgüven” teranesi ile tevil etmeye sakın kalkışmayın. Çünkü bu resmen aymazlıktır diyemez miyim?

3- Oğlunuzun, kızınızın veya torunlarınızın sefoların sahnesinden hangi değerleri devşirmesini umuyorsunuz.?

4- Sadece “eğlenmek” adına bu rezalete Rıza doğru mu?

Gelelim yetkililere;

1- Siz bu milletin cebinden toplanan paraları hangi hakla, hangi vicdanla böyle sefo- sifoya dağıtıyorsunuz. Sefo’yu dinlemek isteyen verir parasını istediğini istediği kadar dinler, ben de keser sesimi otururum.

ÖSYM yeni KPSS takviminin başlangıç tarihini duyurdu ÖSYM yeni KPSS takviminin başlangıç tarihini duyurdu

2- Siz bu sefoların bu gençliğe hangi mesajları verdiğini, kimin neye teşvik edildiğini hiç düşünmez misiniz?

3- Bu kadar gencin önüne çıkardığınız bu modellerin bu milletin hangi değerleriyle oynadığını hiç merak etmez misiniz?

4- O gece oraya gelen gençlerden kaç tanesinin art niyetli ahlaksızların hedefi olduğunu hiç düşündünüz mü?

5- Bu sefo tiplemeleriyle gençlerimize milli, manevi,, insani nasıl bir mesaj vermeyi düşünüyorsunuz?

6- Gençlik bunu istiyor gibi cıvık bir gerekçeye sakın sığınmayın. Herkes her yaşta pek çok şey ister. Sefonun bu istekler içerisindeki değeri ve yeri nedir?

Sevgili dostlar, biliyorum ve görüyorum ki günümüzde çocuk büyütmek, hayatın bütün zorluklarından daha zor. Büyütmek derken fiziki büyümeyi elbette kastetmiyorum. İnsan kuru ekmek yiyerek de büyür. Çocuklarımızı akıl, ahlâk, ruh ve vicdan yönünden besleyip büyütmek kanaatime göre artık cihât sayılabilir. Bu öyle bir cihât ki ihmal, aymazlık, şımarıklık, bencillik, maneviyat zaafı gibi pek çok kahredici tuzaklarla doludur. Lütfen! Çocuklarınıza karşı merhametli olun , onları her türlü tuzaktan koruyun ve onları nefsinizin kurbanı yapmayın!!!

Sürç-, lisân eyledikse af ola…

Sebahattin Uçan’dan alıntıdır.

Ekran görüntüsü 2022-07-31 122246

SELFİE (2)

KONSER ALANI (1)

GENÇLER (2)

SEFO (7)