Gölcük Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, Engelliler Haftası kapsamında hazırladıkları gösteriler ve sergi ile sevinçlerini ortaya koydular.

Gölcük’te özel bireyler, Engelliler Haftası’na özel hazırladıkları gösteri ve sergi ile yeteneklerini sergilediler. Gölcük Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin yardımı ile Engelliler Haftası’na özel etkinlik programı hazırladılar. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, özel öğrenciler, öğretmenleri ve veliler katıldı. Etkinlikte özel öğrenciler; sergiledikleri dans gösterileri, şiir dinletileri ve el emeği ürünlerinin yer aldığı sergi ile yaşama sevinçlerini ortaya koydular.

Gözden kaçırmayın

Yazlık ılıca oteli yapım ihalesine katılım olmadı Yazlık ılıca oteli yapım ihalesine katılım olmadı

ÖĞRENCİLERİN PERFORMANSLARINA BEĞENİ

Etkinlikte Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yakından ilgilendiği özel öğrencilerin gösterilerini alkışlarıyla destekledi. Öğrencilerin performanslarını beğeni ile izleyen Başkan Sezer, gösterilerin sonunda “Yol arkadaşlarım” dediği özel bireyler ve aileleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

10-3

ÖZEL ÖĞRENCİLER VE VELİLERİNİN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİDE

Okul bahçesinde sona eren gösterilerin ardından Kaymakam Karabulut, Başkan Sezer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mert; okul içerisinde engelli bireyler, öğretmenleri ve velileri tarafından hazırlanan el emeği ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdiler. Açılışın ardından sergideki eserleri dikkatle inceleyen Başkan Sezer, çalışmalar hakkında okul müdürü Teoman Demir ve öğretmenlerden bilgi aldı. Sergide ürünlerini sergileyen veliler; Kaymakam Karabulut ve Başkan Sezer’e el emeği ürünlerden hediye ettiler.

ÖMER SEYFETTİN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN SERGİ

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert daha sonra Ömer Seyfettin Ortaokulu’nda öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdiler. Heyet, açılış sonrasında öğrencilerin; büyük bir kısmını geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları eserlerini tek tek inceleyerek okulda yapılan çalışmalar hakkında öğretmenlerden bilgiler aldılar.