Kocaeli Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türkiye'deki Kontinans Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil’in yeğeni Tahir Özkürkçügil, geçirdiği trafik kazası sonucu genç yaşta hayatını kaybetti.

Derin bir üzüntü yaşayan amca Cüneyd Özkürkçügil, “Canım Yeğenim Tahir Özkürkçügil’i trafik kazasında çok erken yaşta kaybettik. Konya Fen Lisesini dereceyle bitirip Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan canım yeğenime Allah’tan rahmet diliyorum” notlarıyla acısını dostlarıyla paylaştı.

KONYA-AFYON KARAYOLU’NDA

Kaza, dün 14.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Dokuz Mahallesi Konya-Afyon Karayolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çaltı Mahallesi'ndeki bir yakınlarının cenazesinden dönen Tahir Özkürkçigil idaresindeki 18 KY 424 plakalı otomobil, tali yoldan Konya-Afyon Karayolu'na çıktığı sırada Konya’dan Ladik istikametine seyir halinde olan Recep A. idaresindeki 42 APD 412 kamyon ile çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri tarafından çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen otomobilde sıkışan 4 kişi, 45 dakikalık çalışmanın sonunda bulundukları yerden çıkarıldı.

OLAY YERİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Sağlık ekiplerin olay yerindeki ilk müdahalesinde otomobil sürücüsü Tahir Özkürkçigil'in hayatını kaybettiği belirlendi. Otomobilde yolcu olarak bulunan Fehmi Y., Bora Ö. ve Tevfik Kağnıcı sağlık ekiplerin müdahalesin ardından kent merkezindeki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan Tevfik Kağnıcı da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi!

acı gün