AKP seçmenine seslendi: Lütfen meclis üyelerinizi seçerken dikkat edin!

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Biz şu an burada yalanın yalan olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Ne kadar acıdır ki İzmit halkının bir sürü problemi varken bu yalanlarla, iftiralarla kamuoyunu meşgul ediyorlar. Siyasi bilinçten uzak, ahlaktan uzak bu tür ithamları ben kınıyorum. Hepimiz bu kentin problemleriyle ilgilenmek üzere seçildik. Eskiden bir üslup ve siyasi nezaket vardı. 

“İNSANLARA İFTİRA ATMAK İÇİN SEÇİLMEDİK”

İnsanlara iftira atmak için seçilmedik. Buradan AKP seçmenine sesleniyorum: Lütfen meclis üyelerinizi seçerken dikkat edin. Bu yaşadıklarımız, bu ithamlarla bir yalan dosyası oluştu. Yaz yaz bitmiyor. ‘Camiye ayakkabıyla girdiler’ dediler olmadı, ‘Fethiye Caddesi’nde açık ihale yapmadınız’ dediler olmadı. Meclis üstünlüğü bizde değil ve birçok komisyonun yönetimi de onlarda. Denetleme komisyonu var. Bunlarda her türlü evrak, talep, her şey veriliyor önlerine. Bütün bunlar verilmiyormuşçasına bir de bu tür haberleri kamuoyuyla paylaşıp buradan kendilerine siyasi bir rant sağlamaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Özmural: 2 yıl önce çöp araçlarını almasaydık

bugün çöp toplanmıyor diye kirli siyaset yapacaklardı

2 yıl önce satın alınan çöp araçları ile ilgili konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Biz bu stratejik kararı verdik ve bunda ne kadar haklı olduğumuzu hem parasal anlamda hem de siyasi anlamda görmüş olduk. Kiralık araçların teslim sürecindeki gibi çöp araçları da 3-4 gün teslim süreci olsaydı, neler olurdu bir düşünsenize?” dedi

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, 2 yıl önce satın alınan çöp araçlarıyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Biz çöp araçlarımızı satın aldığımızı defalarca ifade ettik. Şu olayı çöp araçlarında yaşadığımızı düşünün. Bakın biz stratejik bir karar verdik araç alırken. Önceliğimiz çöp kamyonları oldu. Bu tür bir problemin olma ihtimali çok yüksek. Risk var. Bu riski hiçbir belediye başkanı ve yönetimi taşıyamaz. Yandaşınızsa taşırsınız. 

“KİRLİ BİR SİYASET DÖNÜYOR”

Yandaşınız sizin yanınızda durup bazı şeyleri para karşılığı verirse taşırsınız ama yandaşınız değilse bugün yaşadıklarımız gibi sizi bir şekilde vurmanın yollarına bakarlar. Çünkü şu anda o kadar kirli bir siyaset dönüyor ki. Bakın biz 3 ya da 4 gün çöp kamyonlarımızı hayvan pazarına çektiğimizi, teslim ettiğimizi ve İzmit’i üç gün boyunca temizleyemediğimizi düşünebiliyor musunuz? Ne olacaktı? Biz vatandaşa bu işi nasıl anlatabilirdik. Anlatamazdık. Kapının önündeki çöpü almadığınızda vatandaş ertesi günü buraya yığılır. 

“HALK GEREĞİNİ YAPAR”

Bir vatandaşın önceliği temiz bir kentte yaşamaktır. Biz bu stratejik kararı verdik ve bunda ne kadar haklı olduğumuzu hem parasal anlamda hem de siyasi anlamda görmüş olduk. Önümüzde bir satın alma süreci var. Bu süreçte mecburen bir kiralama süreci var. Süreci kamuoyuyla sürekli paylaşacağız. Halkın seçtiği mecliste tüm meclis üyelerine şu tavsiyeyi vermek istiyorum: Siyasi ahlaka uygun kamu yararına hizmet etmeyi eğer kendilerine bir misyon olarak almazlarsa bu halk gereğini yapar.

İzmit Deprem Hazırlık Eylem Planı kamuoyuyla paylaşılacak! İzmit Deprem Hazırlık Eylem Planı kamuoyuyla paylaşılacak!