İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilen araç alımıyla ilgili konuştu.

“17 Ağustos’u unutmadık, unutmayacağız”  “17 Ağustos’u unutmadık, unutmayacağız” 

Bugün düzenlenen basınvtoplantısında konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı, CHP Meclis Üyesi ÜnalvÖzmural, AKP’lilerin mecliste kiralama yerine araç almayı engellemeleri ile ilgili bir sebep bile söyleyemediklerini ifade etti. Komisyondan çıkan talepler ve kararlar hiçbir amaca hizmet etmiyor” diyen Özmural, “Bir sürü şey söylüyorlar ama kiralama avantajlıdır demiyorlar. Bunu çıkıp anlatmalılar değilmi? Bize yanlış düşünüyorsunuz demesi lazım?” dedi.

RANT VE TALANLARI ORTAYA ÇIKACAK

Devamında Özmural, “Burası bir şirket değil. 3-4 tane otobüsümüz var. Bekirpaşa döneminden beri kullanılan otobüslerimiz var. Bu araçlara düzgün baktığınız sürece, bunları yönetmekle ilgili sıkıntı olmuyor. Bunun perde arkasında başka bir düşünce var. O düşünce bu rant ve talanın ortaya çıkmasını istememeleridir. İzmit Belediyesi 200 aracı alırsa herhalde yer yerinden oynar. O yüzden bundan da çekiniyorlar. Biz bunusiyaseten yapmıyoruz, kurumu düşündüğümüz için yapıyoruz.”