Murat Öztürk Yalı Kafe Restoran ile ilgili, "Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve yetkililerin kafe sahibini uyarılması isteniyor." dedi.

İzmit Yelken Kulübü yanında bulunan Yalı Kafe Restoran'ın yanındaki çim alanda oturmak isteyen vatandaşlara kafe sahipleri tarafından izin verilmediği ve çim alanın kafeye dahil olduğu iddia edildi.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ÇAĞRI"

İKM başkanı Murat Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaşananları şu sözlerle açıkladı; "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı, İzmit yelken kulübü yanında bulunan Yalı Kafe Restoran'dan halkımız şikayetçi. Yalı Kafe herkesin bildiği gibi eski sahipleri vefat ettikten sonra el değiştirdi. Kocaeli’nin en güzel en hareketli bölgesi haline geldi.

"VALELER VATANDAŞI ALMIYOR"

İZGİM’de çocuklar için atölye çalışmaları başlıyor İZGİM’de çocuklar için atölye çalışmaları başlıyor

Ama gel gelelim. Orada bulunan deniz kıyısı ve Yelken kulübüne bitişik çimlerde ailece oturmaya gelen ailelere bu otopark Yalı Restoran'a ait diyerek içeri almıyorlar. Hatta orada araçlar için iki yer var. Restorantın yanı YALI RESTORAN’ta ihale ederken otoparkta verilmiş. Ama onun yanında arka tarafa yapılan otopark halkın hizmetinde. Orayı dubalarla kapatarak vatandaşı almıyor valeler. 

"KAFE SAHİBİ UYARILSIN"

"Burası bize ait isterseniz size sözleşmeyi gösterelim" diyerek insanlara sıkıntı yapılmakta. Hatta çok defa "Alırız ama otopark ücreti alırız" diyerek öyle park ediyorlar. Burası Yalı Kafe’nin himayesinde mi? Vatandaşları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan otoparka insanları almamaktadırlar. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve yetkililerin kafe sahibini uyarılması isteniyor."

83a1cf38-d7cd-4d55-88d9-8f748efd1fce

2dc15ca8-35d6-470a-b98b-b3d42676c602