İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi bugün Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 660 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu 50 yönetim üyesi, 9 il disiplin kurulu üyesi ve 30 üst kurul delegesinin belirleneceği kongreye İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İYİ Parti GİK Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Fatih Akgün, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Cihan Paçacı yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar ile mücadele yerine bunların hakim olduğu bir ülke haline gelindiğini belirtti. Paçacı, "Ekonomi bir avuç cahilin elinde darmadağın edilmiş, halkımız fakirleştirilmiştir. Halkımızın her geçen gün gelecek umudu kaybolmaya başlamıştır" dedi.

KUTUP YILDIZININ DOĞDUĞU YER

"Kocaeli kutup yıldızının doğduğu yerdir. Bugün memleketin dört bir yanında umut olarak yoluna devam etmektedir.

İYİ PARTİ'NİN KALESİ OLMAK ZORUNDADIR

Motorine de bir zam daha geldi Motorine de bir zam daha geldi

Kocaeli bugün İYİ Parti’nin kalesi olmalıdır, olmak zorundadır.  Kocaeli’nin İYİ Parti’nin kalesi olacağına yürekten inanıyorum. Sizler bunu gerçekleştirecek güçte ve azimdesiniz. 2023 seçimleri, 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimleri olacaktır. Bu seçimler iktidar seçimleri değişikliği değildir. Bu seçimler Cumhuriyet değerlerini savunanlar ve Cumhuriyetle kavgalı olanların seçimidir. Bu seçimler, Atatürk ilkelerini savunanlar ile ilkelerle sorunları olanların seçimidir. Bu seçim Hürriyetçiler ile istibdatçıların seçimi olacaktır. İşte bu yüzden başarılı olmak zorundayız. Partimiz bu seçimde büyük bir başarıya imza atacak. İYİ Parti iktidar, Genel Başkanımız Meral Akşener başbakan olacaktır. Beraber odluğumuz siyasi partili dostlarımız ile başarılı bir sonuç alacağız. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da AK Parti iktidarında son 5 ayına girdik. 5 ay sonra Türkiye yeni bir güneşle uyanacak” dedi.