Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Kocaeli Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Şirin, Anda Kardeşe vefa Derneği Genel Başkanı sayın Okan Tosun, ve Göçmen Hukuku konusunda ki tecrübesi ile tanıdığımız Avukat Erhan GÖKBAYRAK’ın konuşmacı olacağı panel İzmit Belediye binası 9. Katta bulunan belediye meclis toplantı salonunda yapılacak.

Ünlü Karikatürist Murat Yılmaz’ın karikatürleri ve şehrimizin tanınmış şairlerinden Eyüp Cüce’nin şiirleri ile renk katacağı, Panel yöneticiliğini Kent Konseyi Eski Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ün yapacağı panel GÖÇ ve MÜLTECİLİK konusunda planlanan ve sonuç bildirgesi yayınlanacak olan 3 panelin ilki olacak.

Başkanlığını Yücel Alpay DEMİR’in üstlendiği, İcra Kurulunda Gültekin Görüm, Adem Şahinkaya, Feyzullah Divli, Numan Uysal, Çetin Gürol, Fatma Gülşen, M.Kemal Kuşkan, Türkan Tuncer, Hanife Serindere, Murat Yılmaaz, Eyüp Cüce ve İrfan MEMİŞ gibi hemen her siyasi görüşten her etkin sivil toplum kuruluşu ve sendikadan şehirli aydın, Gazeteci, Eğitimci, Yazar ve Din adamının bulunduğu Kocaeli Milli Kuruluşlar birliği Türkiyede bir örneği olmayan bir birlikteliği temsil ediyor.

Amacımız birbirimizi farklı düşündüğümüz konularda ikna ederek söz birliğine varmak değil! Diyen KMKB başkanı Yücel Alpay Demir birbirinden farklı geleneklerden gelen, farklı siyasi görüşten erdemli insan ile toplumumuzun önemli sorunlarına hep birlikte çözüm odaklı neler yapabilir gayesi ile bir aradayız.

GÖÇ ve MÜLTECİLİK panellerimizi tamamladıktan sonra, Kadın Cinayetleri, Deizm, Ötekileşme, Beyin Göçü ve Aşı konusunda da paneller yapmayı planlamaktayız diyerek herkesi Cumartesi günü yapacakları panele davet etti.

WhatsApp Image 2021-11-06 at 21.38.47