AB Yeşil Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe hava muhalefetine rağmen 200’ü aşkın bisiklet tutkunu katıldı. Sağanak yağışa aldırış etmeyen bisiklet tutkunları, pedalları bu kez karbon nötr bir dünya için çevirdi.  Bisiklet tutkunları, Kocaeli Sanayi Odası’ndan başlayıp Seka Kamp Alanı’na kadar yaklaşık 21 kilometre pedal çevirdi.

Yeni dokunulmazlık dosyaları TBMM'ye sevkedildi! Yeni dokunulmazlık dosyaları TBMM'ye sevkedildi!

ÇOK SAYIDA BİSİKLET TUTKUNU

Sabahın erken saatlerinde Kocaeli Sanayi Odası Hizmet Binası önünde toplanmaya başlayan grup, burada dağıtılan tişörtleri ve yağmurlukları aldıktan sonra hazırlıklarını tamamladı. Etkinliğe; Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Bozkurt, Kocaeli Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Ziyaülhak Sarıgül,  Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, Genel Sekreter Yardımcısı Egemen Mert ile KSO personeli katılım sağladı. Ayrıca bisiklet kulüpleri de etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

VALİ YARDIMCISI KARŞILADI

KSO önünden başlayan bisiklet sürüşü,  Seka Kamp Alanı’na kadar durmaksızın devam etti. Katılımcılar kamp alanında turu tamamladı. Burada Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada katılımcıları karşıladı. Yapılan ikramları tadan ve kısa bir dinleme molası veren katılımcılara hitap eden Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, “Böylesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapan Kocaeli Sanayi Odası’nı ve AB Bilgi Merkezi’ni kutluyorum. AB Yeşil Haftası etkinliğini tam da Avrupa havasında gerçekleştirdik. Malum Avrupa’da hava çoğunlukla yağmurlu olur. Hava muhalefetine rağmen katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum, sporlu günler diliyorum” dedi.

Etkinlik günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ve ardından katılımcıların otobüslerle başlangıç noktasına dönmeleri ile son buldu.