Ata sporumuz yağlı güreşin Karamürsel’deki önemli iki güreşçisine Cumhuriyet Halk Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Anıl Aksu plaket sundu.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı

Geçtiğimiz günlerde Karamürsel Geleneksel Yağlı Pehlivan güreşleri sırasında yani yeşil çayırlara aktif sporcu olarak yaptığı jübile ile veda eden ancak ata sporumuz yağlı pehlivan güreşlerine katkı sunmaya devam eden Başpehlivan Ekrem Yavuz’a ve Ata sporumuz yağlı pehlivan güreşlerini sosyal medya üzerinden canlı yayınlayan ve anlatan Pehlivan Halil Bağdat’a yaptıkları katkılardan dolayı plaketleri CHP Karamürsel İlçe binasında Başkan Anıl Aksu tarafından sunuldu.

Anıl Aksu yaptığı konuşmada; “Her zaman gururla izlediğimiz, terbiyesi, saygın kişiliği ile tanıdığımız ve bildiğimiz Koca Yusuf Ekrem Yavuz’a ve Ata sporumuz Yağlı güreşleri hem güreşçi kimliği ile hem de anlatım gücü ile Ulusal bazda yaptığı canlı yayınlarla tanıtan pehlivan Halil Bağdat’a Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri, ailesi adına plaket sunmaktan büyük onur duyuyorum. Her zaman başarılı çalışmalarını takip edecek ve her zaman değerli düşüncelerinden
yararlanacağız. “

EKREM YAVUZ

Başpehlivan Ekrem Yavuz yaptığı konuşmada “Memleketim Canım Karamürsel’de değerimin yer bulmasından, düşüncelerimizi anlatabilmek, anlattıklarımızın değer buluyor olmasını görmekten büyük onur duyuyorum. Yarınlardan ve yetişecek gençlerden çok umutluyum. Dün olduğu gibi bugünde, yarında Ata sporumuz yağlı güreşlere bundan sonra yönetici, çırak yetiştiren abi, usta olarak devam edeceğim. Dertlerine bir büyükleri olarak çare ve derman olmak için büyük gayret göstereceğim.
Çünkü sporcu kimliğim her şeyin üstündedir. Memleketime katkılarım dün olduğu
gibi yarında olacaktır.”

HALİL BAĞDAT

Pehlivan, Yorumcu ve Sosyal Medya Fenomeni Halil Bağdat’ta yaptığı konuşmada, “Bugün bir kez daha anladım ki yaptığımız iş memleketimizde değer buluyor. Bu bizi hem mutlu ediyor ve hem de daha fazla çalışmaya yönlendiriyor. 12 yaşında başladığım güreş hayatımı bugün yine yeşil çayırda ve yorumcu olarak canlı yayınlarımla devam ettiriyorum. Ülkemi uluslararası arenada tanıtma şansı buluyorum.
Sorumluluğumun bilincindeyim. Bugün verdiğiniz plaket bizler için büyük onurdur. Cumhuriyet Halk Partisi ailesine yürekten teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

5 nolu resim başkan ve başpehlivanlar

2 nolu resim Halil Bağdat