İKM nihayet kent sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırladı. İKM Başkanı Murat Öztürk, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a seslenerek eski Perşembe pazarı otoparkının ücretsiz olmasını istedi.

Şaibeli KPSS sınavı YENİDEN başladı! Şaibeli KPSS sınavı YENİDEN başladı!

İzmit Kent Ticaret Dayanışma Merkezi Başkanı Murat Öztürk'ün Büyükakın'a çağrıda bulunduğu paylaşımı bakalım karşılık bulacak mı.

MİLLİ İRADE MEYDANI ÜCRETSİZ OTOPARK OLSUN..
"Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın TAHİR BÜYÜKAKIN..

DAHA ÖNCE ÜCRETSİZDİ
Eski perşembe pazarı şimdiki Milli İrade Meydanı’nı daha önceleri izmit Halkı  ücretsiz olarak kullanmaktaydı.. 
Kocaeli’nin markası olan ve bizimde hep desteklediğimiz Kocaelispor’a katkı saglamak amaçlı yaptığınız bu bölgeyi ücretli otopark’a çevirme projeniz 5 ay geçti bu süreçte çok düşük sayıda araç parketmekte ve insanlar bu ekonomik sıkıntıda olduğu için  bu ücreti bile yüksek görerek ne esnaf,ne vatandaş araçlarını park etmediler..
Kimi mahalle aralarına kimi sahile kimi başka bir evin önüne park ederek bunu çözme yoluna gitti..

BU BÖLGE İZMİT ESNAFI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ 
Aslında bu bölge İzmit esnafı için çok önemli bir nokta. İzmitin sorunu olan bu yer gördük ki aslında araç otoparkını büyük ölçüde çözen bir yerleşim..
Vatandaş buraya aracını koyarak yürüyerek yürüyüş yolundan Çarşı merkeze yürüyerek ailece tüm esnafa katkı sağlamakta,alışveriş yapmaktaydı..
Bu konuda şu anda orada çalışanların maaşlarını bile çıkarmadığını düşündüğümüz bu meydan için İzmit esnaf arkadaşlarımız işe yaptığımız toplantılar ve görüşmelerimiz doğrultusunda,şu ekonomik sıkıntılar yaşadığımız şu süreçte..

İSTEMEKTEYİZ
Büyükşehir Belediye Başkanımız’dan tekrar buranın halkımıza ücretsiz otopark olarak kullanılmasını istemekteyiz..Bu konuda izmit esnafının istek ve dileklerini belirtmek istedim .."