“Polis Beni Tanır"

Köylünün traktörünü zorla zapt eden ve geri vermek için rüşvet isteyen hırsızdan şok eden sözler, “Beni Almazlar”

“Polis Beni Tanır"

Kocaeli-Gebze hattında başlayan ve günlerdir kamuoyunu meşgul eden, ayrıca onlarca kez ulusal ve yerel basında yer alan traktör hırsızlığında yeni ve şok edici gelişmeler yaşandı.

Bilindiği gibi traktörü Zekeriya Karaali’nden çalan F.F.G, çaldığı traktörü Rant A Car’cı C.B’ye satmış, C.B ise traktörü geri vermek için Karaali’nden 11 bin TL rüşvet istemişti. Traktörünü geri almak için tüm hukuki yollara başvuran, aynı zamanda hem yerel hem de ulusal basın aracılığı ile mağduriyetini defalarca kamuoyu ile paylaşan Karaali, traktörü elinde bulunduran C.B ve F.F.G ile telefonda defalarca konuşmuş ancak bir sonuç alamamıştı.

Son olarak Gölcük ve Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına konu ile ilgili ifade veren Karaali, her iki savcı ile görüşmesi sırasında C.B ve F.F.G’nin (ayrı ayrı zamanlarda) kendisini araması üzerine, telefondan canlı olarak C.B ve F.F.G’nin sözlerini savcılara dinletmişti. Son yapılan görüşme sonrasında savcı, hırsızların derhal yakalanması için emniyet güçlerine talimat vermişti.

‘BENİ ALMAZLAR’

Karaali’nin iddialarına göre F.F.G Karaali’yi arayarak kendisi ile rüşvet pazarlığı yaptı. C.B’nin traktörü vermek için 11 TL’lik rüşvet teklifini 5 bin TL’ye çektiğini söyleyen F.F.G, Karaali ile buluşmak için anlaştı. F.F.G ’nin belirlediği buluşma yerine giden Karaali burada beklemeye başladı. İddialara göre; olay yerine gelirken polisleri fark eden F.F.G, Karaali’yi yeniden arayarak, “Polislere haber verme, yalnız gel demiştim. Yanlış yaptın. Ben onların tamamını tanırım, onlar da beni tanırlar. Yani, sen polise giderek beni yakalatmaya çalıştın ama şunu bil ki, onlar beni almazlar. Fiyatı 5 bin TL’den yeniden 11 TL’ye çıkardım. Parayı getir traktörü al” diyerek tehditler savurdu. Karaali daha sonrasında hırsızın olay yerine gelmemesi üzerine polislerin buluşma noktasındna ayrıldığını, daha sonrasında kendisini yeniden arayan F.F.G’nin başka bir adres verdiğini ve parayı vermediğim taktirde traktörümü geri vermeyeceğini söylediğini iddia etti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER