Sırbistan’ın Belgrad kentinde yapılan Avrupa Conference Şampiyonasına katılan 7’li Ragbi Büyük Erkekler Milli Takımı Avrupa 3 ’üncüsü oldu.

25 Mayıs -3 Haziran tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi VİNSAN Spor Tesisleri’nde kampa giren takım, hazırlık kampının ardından girdiği zorlu müsabakalarda büyük bir başarı daha elde etmiş oldu.

BAŞARILARI BİZLERİ GURURLANDIRDI

Yüzme Havuzunda, 1100 öğrenciyle dersler başladı! Yüzme Havuzunda, 1100 öğrenciyle dersler başladı!

Ragbi Federasyonu Teknik Kurul Başkan Vekili Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Klübü Başkanı Bayram Meşe, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ‘’ Okulumuzdan mezun öğrencilerimiz Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Klübü Sporcuları Kerim Cömert, Eyüp Ensar Daş ve Ramazan Tomruk’un da içinde bulunduğu sporcularımızın başarıları bizleri gururlandırdı. Bu başarıda katkı ve desteklerinden dolayı federasyon olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın başta olmak üzere, Kandıra Belediye Başkanı Sayın Adnan Turan’a, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Şemsettin Yıldırım’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Müsabaka sonuçları ise şöyle oldu:

İlk gün sonuçları;

Kıbrıs Rum Kesimi 0 - Türkiye 36

Karadağ 12 - Türkiye 36

Sırbistan 0 - Türkiye 26

İkinci gün sonuçları

Çeyrek Final

Norveç 19 – Türkiye 24

Yarı Final  

Moldova 29 -Türkiye 5

3.’ lük maçı

Monaco 12 - Türkiye 22