Türkiye gündemine oturan ısırma vakası sonrası Breze Fofana ve Ceyhun Gülselam sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundular.

ÖFKEYE KAPILDIM

İnstagram hesabından hikaye paylaşan Gineli Fofana yaptığı açıklamada şunları dile getirdi, "Sizi oyunda eksik bıraktığım için özür dilerim arkadaşlar, bu iyi bir hareket değildi, öfkeye kapıldım, bunun farkındayım ama yokluğumda yaptığınız işten memnunum. Takım ruhu +3 puan"

FARKLI BİR BOYUTA ÇEKMEYELİM

Isırılan oyuncu Ceyhun Gülselam çok daha olgun bir açıklama yaptı: "Talihsiz bir olaydı. Fofana'nın bir anlık reaksiyonla yaptığına inanıyorum. Lütfen olayı farklı dil, ırk tarzı boyutlara çekmeyelim. Futbol güzelliklerle daha güzel"

Kocaelispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da oyuncusu Fofana için özür dileyip çok sert konuştu

 “Üzülerek, samimiyetle söylemek istiyorum; Fofana’nın yaptığı hareketi hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Kendisiyle de konuştuk. O da çok üzgün. Genç bir oyuncu. O da arkadaşlarından da özür diledi. Ülke spor kamuoyundan özür diliyoruz. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Dolayısıyla inşallah son olur” şeklinde konuştu.

Türkiye Kupası’nda maç tarihleri açıklandı! Türkiye Kupası’nda maç tarihleri açıklandı!

DİSİPLİN CEZASI YOLDA

Deneyimli teknik adam, kulübün Fofana’ya ceza vermesiyle ilgili olarak da yönetimle görüşüp disiplin cezasında karşılığı neyse onu uygulayacaklarını, görmeden geçemeyeceklerini ifade etti.