Filiz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Şehir Hastaneleri tüm Avrupa ülkeleri ve Amerika'nın verimli olmadığı için terk ettiği bir sistem. Biz de ise sadece yandaşlara rant aracı olarak kullanılıyor.

Kocaeli'de 10 yılda çok yüksek maliyetle yapılan ve hala da tam olarak bitirilememiş bu hastane için şehir merkezinde yer alan 4 hastane kapatılıyor. Alikahyadaki Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Şehir hastanesine aktarıldı. Seka Devlet, Kocaeli Devlet ve Derince Eğitim hastanesinin personelleri de büyük oranda Şehir hastanesine kaydırıldı. Bir süre sonra bu hastaneleri kapatacaklar. Bu akıl alır gibi değil. Rant uğruna vatandaşlarımız tek bir hastaneye mahkum ediliyor. Bu hastanenin yıllık kirası devlete milyarlarca liraya mal olacak. 3 yıllık kira bedeliyle bir hastane yapabiliyorsunuz. Bu para hepimizin cebinden çıkıyor. 

Üstüne üstelik kapatılan hastanelerimiz son 5 yıl içerisinde büyük maliyetlerle yenilendi ve ek binalar yapıldı. 

Kentimizde ulaşım zaten gitgide sorun olmaya başladı. Bir de hastaları tek hastaneye mahkum ettiğinizde hem ulaşım içinden çıkılmaz boyuta ulaşacak hem de randevular sıkıntılı olacak. 

Derincede bir hasta yakını bize "Babam hastanede yatıyor, bütün makineleri Şehir Hastanesine göndermişler, sadece bir film çekmeye oraya gidip geliyor, yazık değil mi? Zaten randevu bulmak imkansız" dedi. 

Derince ve Körfez bölgesindeki hastalar Şehir Hastanesine gitmek için çile çekmek zorunda. 

Vatandaşın asli sorunları dururken ve sağlığa kendi bölgelerinde erişim imkanı varken ülkenin kaynaklarını sırf belirli kesimlere aktarmak için yapılan Şehir Hastaneleri son derece gereksiz yatırımlardır.

Biz yenileşmeye karşı değiliz, yap-işlet-devret modeli ile yapılan, hastaları müşteri olarak gören bu zihniyete karşıyız. 

Seçim sonrası benzine ilk zam geliyor! Seçim sonrası benzine ilk zam geliyor!