Yaşanan  bu son olaydan sonra, özellikle KOÜ bölgesinde yurtlarda kalan öğrenciler ve aileleri de endişeli.

Sosyal medyada özellikle yapılan öfkeli yorumlar ve Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın da sorumlu bir STK olarak yaptığı sorumluluğa davet ve acil önlem çağrısı ciddi bir gündem yarattı.

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 1. sınıf öğrencisi Emre Yurtsever (19), 9 Haziran Cuma günü akşam saatlerinde Kabaoğlu Mahallesi'ndeki bir öğrenci yurdunun önünde sahipsiz köpeklerin saldırısına uğramıştı.

Sağlık Bakanı Eris varyantı için "Endişe edecek bir şey yok" Sağlık Bakanı Eris varyantı için "Endişe edecek bir şey yok"

Kaçmak için istinat duvarına çıkan Yurtsever, köpeklerin kovalamaya devam etmesi üzerine yaklaşık 3 metre yüksekten atlamış ve yol kenarındaki bariyerlerin üzerine düşen üniversite öğrencisi, başının yere çarpması sonucu beyin kanaması geçirmişti.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan genç, ameliyata alındı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Yurtsever'in bilincinin açıldığı, bugün normal servise alındığı öğrenildi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Yurtsever'i hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yurtsever ile görüşen Rektör Cantürk, yaptığı yazılı açıklamada, üniversite öğrencisinin durumunun iyi olduğunu belirtti.

Başıboş köpek sorununun kontrol edilemeyen dış etkenlerden olduğunu ifade eden Cantürk, şu ifadeleri kullandı:

"Emre'ye ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, kendisine sağlık dolu bir iyileşme süreci diliyorum. Kampüsümüzün yanı başında yaşanan olay hepimiz için kaygı vericidir. Kampüsümüzün yüksek güvenlik standartlarına rağmen başıboş köpek sorunu gibi konular, kontrol edilemeyen dış etkenlerdir. Bu noktada, belirtmek isterim ki üniversitemiz yerel yönetimlerle işbirliği içinde sorunun çözümüne katkı sağlayacak ve öğrencilerimizin güvenliği için gerekli önlemleri almaya devam edecektir."