İYİ Parti yaklaşan seçimler öncesi kongreye gitme kararı aldı. İYİ Parti’nin olağan kurultay sürecinin 3 Ekim’de ilçe ve il kongreleri ile başlaması planlanıyor

Depremi yaşayanların yüzde 20’sinde travma oluşuyor Depremi yaşayanların yüzde 20’sinde travma oluşuyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, Başkanlık Divanı, Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda partinin 3’üncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararı alındı.

Kurultay sürecinin 3 Ekim’de ilçe ve il kongreleriyle başlaması ve ardından 3’üncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca genel seçimlerde milletvekili adayı olacak partililerin genel seçimlerde teşkilatlarda boşluk olmaması için il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları konusunda tavsiye kararı alındı.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız konuyla ilgili açıklama yayımladı:

"İktidara emin adımlarla yürüyen İYİ Partimiz’de bugün Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in başkanlığında gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu toplantısı sonrasında olağan kongre kararı alınmıştır. Ülke genelinde 3 Ekim 2022 tarihiyle kongre süreci başlayacak olup il ve ilçe kongre tarihlerimiz netleştiğinde bilgi verilecektir.  

Alınan kararların İYİ Partimize, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olması dileğiyle Allah iyilerin yardımcısı olsun. Daha güçlü daha İYİ olacağız. İYİ Parti iktidarına hep birlikte el ele."