Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Bayramlaşma Programını İzmit İlçe Binasında yoğun katılımlagerçekleştirdi.

Bayramlaşma programı Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan, ilçe başkanları, Büyükşehir ve ilçe meclis üyeleri ve partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
Acılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit İlçe Başkanı Murat Karaturp;

"Kurban Paylaşmaktır, kurban kardeşliktir."

Cenabı Allaha şükürler olsun ki bir bayramı daha sevinçle karşıladık. Kurban birliğin, beraberliğin,
kardeşliğin, paylaşmanın adıdır. Kurban İbrahimi bir duruş , ismaili bir teslimiyetin adıdır. Ülkemizde ahlakın ve maneviyatın eridiği, sermaye sahiplerinin daha çok zengin, orta direğin günden güne yok olduğu, topraklarımızın insansızlaştığı, insanımızın topraksızlaştığı bir dönemdeyiz. İşte böyle bir dönemde iken İbrahimi bir duruşun, hakikati ortaya koymanın ne sıkıntısı olursa olsun taviz vermeden, doğru bildiklerimizi söylemeden, haksızlıklar karşısında susmadan bu dönemden bu çağda onurumuzla geçmek zorunluluğu bir kez daha hissediyoruz. Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimiz kardeşliğimizi bozmasın, hayırlı bayramlar diliyorum.

Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan, "Kınayıcıların kınamasına aldırmadan bu yolda mücadele etmeye devam edeceğiz."

Arkadaşlar güneş balçıkla sıvanmaz, biz doğru bildiğimiz inandığımız doğrularla mücadele etmeye devam edeceğiz. Kınayıcıların kınamasına aldırmadan bu yolda mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz
bütün insanlığın saadeti için mücadele ediyoruz. Değerli kardeşlerim bu mücadele yeryüzünde mazlum mağdur kim varsa onlar için yapılıyor. Bugün kurban bu kardeşliği bu paylaşımı en güzel en doğru bir şekilde anlamayı ve yaşamayı cenabı allah bizlere nasip etsin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

İl Başkanı Zafer Mutlu, ‘Peki Erbakan’ı bırakıp kimle dostluk kurdular? Milli görüşün gerçek temsilcileri bizler saadet partililer olarak buradayız.

Erbakan gibi bir dava adamını Erbakan’ın mücadele arkadaşlarını bırakıp dediler ki senle olmuyor biz
yeni bir parti kuracağız, yeni bir parti kurdular. Peki, Erbakan’ı bırakıp kimle dostluk kurdular? Mesela Mehmet Cengiz diye bir adamla dava arkadaşlığı yaptılar. Peki, kim bu Mehmet Cengiz? Siz daha iyi biliyorsunuz. Türkiye’de almış oldukları ihale bedeli 66 Milyar dolar diyorlar. Peker dedi ki ‘ başbakana şantaj yaptım bu adam da benim aracımdı dedi’ kimle yaptıklarını da açıkladılar. Erbakan’ı bırakıp mafya ile hortumcularla, şantaja aracılık yapanlarla dava arkadaşlığı yapanların bu ülkeye nasıl bir yararı olabilir , bu millete hizmet edebilir mi Allah aşkına? Keşke biz yanılsaydık. Keşke bunlar Erbakan hocadan aldıkları ders işe yarasaydı, yine dava arkadaşına bakınız.

Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü gemi Derince Limanı'nda Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü gemi Derince Limanı'nda

WhatsApp Image 2022-07-10 at 14.07.55

"Bu kokuşmuşluk, bu adaletsizlik, bu rant bu yağma düzeni"

Erdoğan Demirören, Ziraat bankasının kapılarını kendisin ardına kadar açıldı. Yandaş medya kurulması
için milletin paralarını aktarıldı. Onlarla alakalı da ifşalar ortaya cıktı. İşte bunlar Erbakan hoca gibi mücadele ruhu olan dava adamını bırakıp, dost olarak kabul ettikleri insanlar memleketin malına ne
yaptıkları ortada. Eski bakanlarından biri ile alakalı bir gazeteci yazışmaları, acılan şirketleri, şirketlerin başına getirilen kişiler ile alakalı iddiaları ortaya çıkıyor, konu ile alakalı ne bir açıklama ne de bir takibat başlatılıyor. Bu kokuşmuşluk bu adaletsizlik bu rant bu yağma düzeni Türkiye’yi her geçen gün daha çıkmaza götürüyor.

"Gençlerin geleceğe umutlu bakmasını sağlarsınız"

Milyonlarca gencimiz her gecen gün eriyip gidiyor. Böyle bir adaletsiz düzen böyle bir kokuşmuşluğun
ne yazık ki hazin sonucudur bu. Siz adaleti üstün tutar, liyakatli kadroları iş başına getirip, torpilin, rüşvetin, iltimasın önüne geçerseniz bu gençlerin geleceğe umutlu bir şekilde bakmasını sağlarsınız. İnşallah bunları yapacak olan da bu salondaki Milli görüşçüler, Saadet Partililerdir. Bizim 11 ayda yaptıklarımız ortadır. Biz denk bütçe yaparız onların faiz ödemeleri ana parayı geçer işte milli görüşün farkı buradadır. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha kurban bayramınızı kutlarım, nice mutlu hayırlı bayramlar dilerim.

WhatsApp Image 2022-07-10 at 13.56.56

WhatsApp Image 2022-07-10 at 13.56.56 (2)