Fethiye Caddesi ve yan yolları yeniden düzenleme projesi kapsamında ekipler Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşları yerleştiriyor.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle 20 yılın ardından hem altyapı hem de üstyapı çalışmalarının yapıldığı Fethiye Caddesi ve yan yolları yeni, modern ve şık görünüme kavuşmaya adım adım yaklaşıyor.

Bu kapsamda çalışmalarına gece gündüz devam eden ve Fethiye Caddesi ile Şaban Sarıgülle Sokak’ta taş kaplama çalışmalarını büyük oranda tamamlayan ekipler Sabri Ekmek Sokak’ta doğal taş kaplamaları zeminle buluşturuyor. 

ÇEVREYE DUYARLI TAŞLAR

İnsanoğlunun kullanmış olduğu ilk inşaat malzemesi olarak değerlendirilen doğal taşlar Sabri Ekmen Sokak’ta büyük bir titizlikle yerleştiriliyor.

Bisiklet Kurye Ağı Projesi, çalıştaya hazırlanıyor! Bisiklet Kurye Ağı Projesi, çalıştaya hazırlanıyor!

Tarih boyunca birçok anıt ve yapıtta kullanılan, güzelliği ve dayanıklılığı nedeniyle Avrupa’da da tercih edilen doğal taşlar bölgeye modern bir görünüm kazandıracak.

Fethiye Caddesi Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşlar zeminle buluşuyor (10)Fethiye Caddesi Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşlar zeminle buluşuyor (7)Fethiye Caddesi Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşlar zeminle buluşuyor (6)Fethiye Caddesi Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşlar zeminle buluşuyor (5)Fethiye Caddesi Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşlar zeminle buluşuyor (2)Fethiye Caddesi Sabri Ekmen Sokak’ta doğal taşlar zeminle buluşuyor (1)

Aynı zamanda çevreye duyarlı olan doğal taşlarla yapılan zemin, uzun yıllar sağlam kalarak ekonomiye de katkı sağlayacak.