CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen şiddet dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

İddialara göre, dün saat 10:30 sıralarında acil servis yeşil alanda hastasını öne almak isteyen bir hasta yakını acil servise bağırarak giriş yaptı. Hasta yakınının talebinin reddedilmesi üzerine, acil serviste görev alan bir doktor ve sekreterin elini ısırarak, yüzüne defalarca kez yumruk atarak darp etti. 

Başkan Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Gergerlioğlu: "Depremden bir ders alınmamış!" Gergerlioğlu: "Depremden bir ders alınmamış!"

Canımızı kurtarmak için özveri ile çalışan sağlıkçılarımızın görev başındayken kendi can tehlikesini düşünmek zorunda kalması, ülkemizin en büyük ayıplarından biri haline geldi!! Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir yenisi ne yazık ki ilimizde yaşandı. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde fiziksel ve sözlü şiddete uğrayan acil servis doktorumuz ile servis görevlisi sekreterimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu ilk değil ancak son olması için gerekli yaptırımların ve önlemlerin alınması gerekiyor. Bunun ilk adımı da daha önce defalarca dile getirdiğimiz gibi sağlık çalışanlarının kürsü başından şiddete teşvik edici söylemlerle hedef gösterilmesine son verilerek başlanmalı.