1995 yılından bu yana çevre bilincinin gelişmesine, çevrenin korunmasına ve iyileştirilmesine katkıda
bulunan sanayi kuruluşlarının teşvik edilmesi amacıyla Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından büyük bir
titizlikle düzenlenen ve tüm Türkiye’ye açık olan ‘Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri'nin 29’uncusu için başvurular alınmaya başlandı. Türkiye’nin ilk çevre ödülleri organizasyonu olan KSO Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri için son başvuru tarihi ise 19 Nisan 2023 olarak açıklandı.

SANAYİ KURULUŞLARINA DAVET

İklim değişikliğinin sarsıcı etkilerine karşı kaynakları üretken biçimde kullanabilmek, üretirken yok
etmemek ve sürdürülebilirliğini sağlamak hedefiyle düzenlenen organizasyon tüm Türkiye’ye açık şekilde yapılacak. KSO, ‘Çevre Ödülü’ ve ‘Sektör Ödülleri’ için kendine güvenen çevreci sanayi kuruluşlarını ödül organizasyonuna başvurmaya davet ediyor.

ÖNEMLİ AVANTAJLAR

KSO, ‘Çevre Ödülü’ ve ‘Sektör Ödülü’ almaya hak kazanan firmalara çeşitli avantajlar da sunuyor. Ödül alan firmalara atık bertarafı konusunda İZAYDAŞ tarafından bir yıl boyunca özel indirimler uygulanıyor. Ayrıca; başvuran ve ilk elemeyi geçerek saha ziyaretine kalmaya hak kazanan firmalara da özel indirimler uygulanıyor.

ORGANİZASYONUN AMACI

Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül organizasyonunda amaç; çevrenin korunmasına ve
gelişimine katkıda bulunmak, çevresel açıdan sürekli gelişimi teşvik etmek, değişen çevre kavramlarına
uyumu cesaretlendirmek, çevre konusundaki farkındalığı ve bilinci artırmak, bu kapsamdaki iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak, ölçülebilir çevre yatırımlarının yanı sıra çevreye ve topluma katkıları olan kuruluşları desteklemek ve teşvik etmektir.

Palandöken'den EYT'de yeni düzenleme talebi Palandöken'den EYT'de yeni düzenleme talebi

BAŞVURU İÇİN

Bu yıl 29. kez gerçekleştirilecek olan ödül organizasyonuna https://kosano.org.tr/cevre-odulleri/ adresinde hem ödül yönetmeliği hem de başvuru formu bulunuyor. Ayrıca ödül organizasyonu ilgilisi KSO İş Geliştirme Sorumlusu Aynur Hacıfettahoğlu’na [email protected] mail adresinden ulaşılarak da bilgi alınıyor.

KSO ŞAHABETTİN BİLGİSU ÇEVRE ÖDÜL ORGANİZAYSONU