Sakarya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi Adem Arı, Akça Koca  Kültür Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Başkanı Rüştü Uygur ve Bizkandırayız  Kültür Platformu Başkanı Aygün Aynagöz Kefken’de Sahhaf Raif Yelkenci’nin torunu Halise Alkan’ı ziyaret etti.

Ziyarette; Halise Alkan’ın komşuları eğitimci Serpil Kurt ve Mebrure Kocooğlu da hazır bulundu.

Adem Arı; ”1894'te Kandıra'da dünyaya gelen Sahhaf Râif Efendi sahhaflar çarşısının pirlerinden biriydi. Kendi anlatımıyla babası Hasan Efendi'den aldığı bu 'mesleği' en kusursuz biçimde ifa etmeye çalışmış ve nice zatın gönlünde unutulmaz bir yer edinmişti. Mesleğinin ilk yıllarında (1920'nin başları) çalışmalarıyla üzerine bir ömür vereceği büyük Türk mutasavvıfı Yunus Emre'yi tanımasıyla birlikte ona olan ruhî bağlılığı iyice artmış, Yunus divânlarını edinmek için keşif seferlerini artırmıştı. O dedenin torunu ile biraraya gelmek büyük mutluluk.”

Musiki Derneği TSM Korosu’ndan unutulmaz şarkılar konseri Musiki Derneği TSM Korosu’ndan unutulmaz şarkılar konseri

Kefken’deki yazlığında Dedesi ile ilgili  bilgiler veren Halise Alkan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek ikramda bulundu. Toplantı neşe içinde tamamlandı.

1-511

Ahsen Okyar, Halise Alkan’a; “2017 YILINDA medya’da SOSYAL HAYATIMIN İZLERİ” ismini verdiği 404 sayfalık 68.ci kitabını takdim ederken

2-202

Adem Arı, Rüştü Uygur, Ahsen Okyar, Mebrure Kocaoğlu ve Serpil Kurt, Halise Alkan’ın Kefkendeki evinde

3-149

Sahhaf Raif Yelkenci ile ilgili hazırlanan kitabın kapağı